Uvjerljive pobjede Milana i Rome za kraj drugog kola talijanskog prvenstva

epa09435974 Milan's Sandro Tonali (R) celebrates with teammate Theo Hernandez (L) after scoring the 1-0 lead during the Italian Serie A soccer match between AC Milan and Cagliari Calcio at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 29 August 2021.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

Nogometaši Milana i Rome ostvarili su u nedjelju navečer uvjerljive pobjede u posljednje dvije utakmice drugog kola talijanskog prvenstva.

Milan je kao domaćin svladao Cagliari sa 4:1, a svi su golovi postignuti u prvom poluvremenu. Milan je poveo sjajno izvedenim slobodnim udarcem Tonalija (12), ubrzo potom izjednačio je Deiola (15) lijepim udarcem glavom, da bi Milan do nove prednosti stigao uz mnogo sreće kada je udarac Leaoa na putu prema golu pogodio Diaza (17) i promijenio smjer. na 3:1 povisio je Giroud (24) na ubačaj Diaza, a francski veteran je postavio i konačni rezultat sigurno izvedenim kaznenim udarcem u 43. minuti.

Ante Rebić je igrao za Milan od 68. minute.

Roma je u gostima slavila protiv Salernitane s 4:0. Dvaput se lijepim udarcima s distance u strijelce upisao Pellegrini (48, 79), a po jedan gol su dodali Veretout (52) i Abraham (69).

OZNAKE: milan, serie a, Italija, roma