Uvjerljiva Vekić pridružila se Martić u osmini finala Roland Garrosa

epa07615737 Donna Vekic of Croatia reacts after winning against  Belinda Bencic of Switzerland their women’s third round match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 31 May 2019.  EPA/JULIEN DE ROSA

EPA/JULIEN DE ROSA

Drugi put u karijeri na Grand Slam turnirima, a prvi put u Roland Garrosu, 22-godišnja hrvatska tenisačica Donna Vekić izborila je nastup u osmini finala, nakon što je u 3. kolu pojedinačnog turnira s uvjerljivih 6-4, 6-1 nadigrala svoju švicarsku vršnjakinju Belindu Benčić i pridružila se Petri Martić u drugom tjednu pariškog turnira.

Za prvu pobjedu u trećem međusobnom dvoboju s Benčić, Donni Vekić je bilo potrebno samo 67 minuta, a njezina je pobjeda mogla biti brža i još uvjerljivija da u prvom setu nije propustila početnu zalihu od dva ‘breaka’. Naime, Osječanka je projurila do vodstva 3-0, ali je dopustila Benčić da se vrati do 4-4. No, u devetom gemu je još jednom slomila servis Švicarke i asom na prvu set-loptu osvojila prvu dionicu dvoboja.

Osvojivši pri gem drugog seta bez izgubljenog poena, Belinda Benčić je najavila jači otpor, ali uslijedio je Donnin odgovor – niz od šest gemova za pobjedu nad 15. tenisačicom svijeta, koja joj je donijela plasman u osminu finala i najbolji rezultat na pariškoj zemlji.

Vekić je iskoristila šest od devet prilika za oduzimanje servisa, dok je Benčić ostala na dva ‘breaka’ iz prvog seta, uz jednu neiskorištenu priliku u drugom setu.

Osječanka će za svoje prvo četvrtfinale na Grand Slam turnirima igrati protiv pobjednice dvoboja Britanke Johanne Konte (WTA – 26.) i Slovakinje Viktorije Kuzmove (WTA – 46.).

Petra Martić je nakon velikog trijumfa protiv 2. tenisačice svijeta Čehinje Karoline Pliškove, koju je svladala sa 6-3, 6-3, saznala da će za svoje prvo četvrtfinale na Grand Slam turnirima igrati protiv 33-godišnje Estonke Kaije Kanepi koja je svladala Ruskinju Veroniku Kudermetovu sa 4-6, 6-3, 6-0. Bit će to njihov prvi međuosbni dvoboj. Kanepi je šest puta bila u četvrtfinalu Grand Slam turnira, po dvaput u Roland Garrosu, Wimbledonu i na US Openu, ali nikada nije uspjela otići korak dalje.

U petak su mjesto u 3. kolu muških parova izborili Mate Pavić i Austrijanac Oliver Marach. Prošlogodišnji finalisti Roland Garrosa u 2. kolu su nadigrali francuski par Benchetrit – Blancaneaux sa 6-4, 7-5.