Uvjerljiva pobjeda Barce, ‘lukavac’ Messi zabio iz slobodnjaka ispod živog zida

epa08923470 FC Barcelona's striker Leo Messi celebrates after scoring the 1-2 goal during the Spanish LaLiga soccer match between Athletic Bilbao and FC Barcelona held at San Mames stadium, in Bilbao, northern Spain, 06 January 2021.  EPA/Luis Tejido

EPA/Luis Tejido

Nogometaši Barcelone su u 18. kolu španjolske Primere u gostima kod Granade slavili sa 4-0, a po dva pogotka su postigli Antoine Griezmann (12, 63) i Lionel Messi (35, 42). Pritom treba izdvojiti pogodak Messija za 3-0 u 42. minuti kada je iz slobodnog udarca pucao ispod živog zida, u kojem su se nalazila osmorica igrača. Jedan od njih ležao je na travnjaku.

Sevilla je u subotu na domaćem terenu svladala Real Sociedad sa 3-2, a junak susreta bio je marokanski napadač Youssef En-Nesyri, koji je postigao sva tri pogotka za domaćine (4, 7, 46).

Hrvatski veznjak Ivan Rakitić igrao je do 85. minute za Sevillu, a u 21. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov pokušaj glavom bio neprecizan.

Real Sociedad je do prvog pogotka došao zahvaljujući autogolu Sevillinog braniča Diega Carlosa (5), a drugi pogodak zabio je Alexander Isak (14).

Utakmica između Atletico Madrida i Athletic Bilbaa, koja je u subotu trebala biti odigrana na madridskom stadionu Metropolitano, odgođena je jer nogometaši iz Baskije nisu mogli sletjeti u španjolsku prijestolnicu zbog snježnog nevremena.

U subotu se još sastaju Osasuna i Real Madrid.