Utrka veslačkih legendi u Splitu: Pobjednik ekipa Oxforda, Splićani treći

Split, 13.5.2023.- Utrke sveuèilišnih ekipa iz Hrvatske i svijeta na 21. Meðunarodnoj veslaèkoj regati Sveti Duje.
foto HINA/ Ivana IVANOVIÆ/ ua

HINA/ Ivana IVANOVIĆ/ ua

U tradicionalnoj veslačkoj utrci legendi u sklopu Međunarodne veslačke regate Sveti Duje, u nedjelju je pobijedila posada osmerca Oxforda, ekipi Cambridgea pripalo je drugo mjesto, dok je posada veslačkih legendi domaćeg Splita zauzela treće mjesto.

Natjecanje veslačkih legendi, zbog najava o pogoršanju vremenskih uvjeta, premještena je iz splitske Gradske luke na regatno polje Spinut.

U tri posade veslačkih legendi u ovoj revijalnoj utrci sudjelovali su veslači koji su za vrijeme aktivnog bavljenje veslanjem osvojili deset olimpijskih medalja i 25 medalja na svjetskim prvenstvima.

Ovom revijalnom utrkom završena su dvodnevna natjecanja tradicionalne Međunarodne regate Sveti Duje.