UŽIVO: RB SALZBURG – DINAMO: Okafor doveo domaćine u vodstvo! Drmiću poništen gol

SALZBURG, 05.10.2022.-Utakmica 3. kola skupine E Lige prvaka između Salzburga i Dinama. Na fotografiji Dominik Livaković, Fernando. foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

HINA/ Daniel KASAP

Nogometaši Dinama u srijedu od 18:45 sati igraju u Salzburgu utakmicu trećeg kola grupne faze Lige prvaka protiv RB Salzburga.

Zagrebački klub trenutno je na drugoj poziciji u skupini E i ima tri boda. U prva dva kola Dinamo je upisao pobjedu nad Chelseajem i poraz od Milana. Večerašnji suparnik je treći s bodom manje – s oba protivnika je remizirao.

Austrijska momčad kod kuće nije izgubila već 592 dana. Posljednji klub koji je slavio u Salzburgu bio je Villareal u sezoni 2020./2021., a od te utakmice do danas bez poraza su već 40 susreta na domaćem terenu.

Red Bull u večerašnjem srazu ne može računati na Fernanda, Kamerija, Omoregija i Tijanija dok je Dinamo bez Boška Šutala i Ristovskog.

Glavni sudac utakmice je Andris Treimanis iz Latvije kojem će asistirati sunarodnjaci Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjoņņikovs i Aleksandrs Golubevs dok su za VAR zaduženi Tiago Martins iz Portugala i Francuz Benoît Millot. Kontrolor suđenja je Raymond Ellingham iz Walesa, a delegat Georges Lüchinger iz Lihtenštajna.

Početne postave:

RB Salzburg: Kohn – Dedić, Solet, Pavlović, Ulmer – Seiwald, Capaldo, Kjærgaard, Sučić – Šeško, Okafor.

Dinamo: Livaković – Moharrami, Perić, Šutalo, Theophile-Catherine, Ljubičić – Ademi, Ivanušec, Mišić – Oršić, Petković.

Tijek susreta:

90’+5 Utakmica u Salzburgu je završena. Domaćini su upisali prvu pobjedu, a Dinamo drugi poraz

90’+3 Drmić je pogodio za veliko slavlje Dinama. No, pomoćni sudac označio je zaleđe

90’+1 U sjajnoj prilici našao se Šeško, ali Livaković je obranio

90′ Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

87′ Izlazi Ivanušec, u igri je Baturina

80′ Ogroman promašaj Drmića! Izašao je sam pred golmana i – promašio.

79′ Izlaze strijelac Okafor i Ulmer. Ulaze Adamu i Wober. Mijenja i Čačić. Izašli su Moharrami i Oršić, a ušli Bočkaj i Špikić.

76′ Umjesto Theophile-Catherinea ušao je Drmić.

71′ Salzburg vodi 1:0! Pogodio je Okafor s bijele točke

69′ Moharrami je dobio žuti karton zbog prekršaja

68′ Penal za Salzburg zbog Moharramijeve ruke na ramenu Ulmera

58′ Ljubičić je sam krenuo. Puca prema golu, visoko je to otišlo

55′ Velika prilika za domaće. Šeško skače, pogađa Livakovića u glavu, pa na ponovljenom udarcu austrijski igrač šalje loptu iznad gola

49′ Salzburg sve više napada, Dinamo se sve više brani

47′ Trener Salzburga na zagrijavanje poslao je mladog hrvatskog reprezentativca Roka Šimića.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Austriji

– Objavljeno je da je na stadionu 28864 gledatelja

45’+1 Završeno je prvo poluvrijeme

45′ Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade

36′ Ademi nije dobro zahvatio loptu s 8 metara, udarac odlazi visoko preko gola.

39′ Glasna podrška Dinamu s tribina

32′ Velika gužva pred golom Salzburga nakon slobodnog udarca, koji je izborio Moharrami. Theophile je pucao, ali samo u blok

27′ Petković je dobio žuti karton. Laktom u lice udario je Dedića.

26′ Liječnici pomažu Moharramiju nakon sudara sa suparničkim igračem

23′ Novi pokušaj Austrijanaca, no uspjela je Dinamova obrana i Livaković otkloniti opasnost

19′ Oršić je čekao ulazak Ljubičića u prazan prostor na lijevoj strani. Dodao je, a Ljubičić ušao i ubacio loptu u sredinu. No, domaći golman ju je uhvatio.

17′ Sučić je ušao je u kazneni prostor, ubacio iz teškog kuta, što je Livaković odbio. Okafor je dočekao loptu u petercu, ali također iz teške situacije pogodio vanjski dio mreže.

16′ Okafor je sada ubacio, pred golom nitko nije skočio bolje od Šeška, ali je Slovenac glavom pucao pokraj gola.

13′ Ivanušec je sjajno krenuo, oslobodio se čuvara, no njegov udarac hvata golman RB-a

12′ Već druga velika pogreška Dinamove obrane, prelako predaju loptu domaćinima. Na sreću, zasad bez posljedica

7′ Još jedan udarac iz daljine – Mišića. Fantastično je pucao veznjak Dinama s više od 20 metara, ali golman Kohn je obranio

5′ S više od 25 metara probao je i hrvatski reprezentativac Sučić. Lopta je otišla daleko iznad gola.

2′ Prvi pokušaj Austrijanaca završava sigurno u Livakovićevim rukama

1′ Utakmica je počela! Sretno, Dinamo!

0′ Održana je minuta šutnje zbog ogromne tragedije u Indoneziji