UŽIVO: DRAMA U LISABONU Benfica slavila 3:0, Stojanović ‘pocrvenio’

Nogometši zagrebačkog Dinama od 21 sat igraju uzvratnu utakmicu osmine finala Europa lige protiv Benfice. ‘Modri’ su iz Zagreba ‘donijeli’ prednost od 1:0. Jedini strijelac u toj utakmici bio je Bruno Petković iz jedanaesterca.

Na stadionu Luz večeras se očekuje oko 1500 navijača Dinama, dok se na stadionu, prema procjeni portugalskih novinara, očekuje oko 55 tisuća ljudi.

Sastavi:

BENFICA: Vlachodimos – Almeida, Dias, Francisco Ferreira Ferro, Ribeiro – Pizzi, Gabriel, Fejsa, Živković – Joao Filipe Jota, Rafa Silva

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Moro – Kadzior, Gojak, Olmo, Oršić – Petković

Bjelica u uzvratu nije mogao računati na četiri važna igrača. Zbog ozljeda su otpali kapetan Arijan Ademi i Izet Hajrović, dok su zbog žutih kartona suspendirani Ivan Šunjić i Marin Leovac. Umjesto Hajrovića zaigrat će Damian Kadzior, Amir Rrahmani će preuzeti lijevi bok, dok na poziciju zadnjeg veznog uskače Nikola Moro.

Bjeličin kolega Lage suprotno svim najavama na klupi je ostavio neke od standardnih prvotimaca.Tako su iz početnog sastava ispali Joao Felix, Grimaldo, Jonas, Cervi, Gedson i Samaris. Ovoga puta nema niti Filipa Krovinovića koji nije niti na klupi.

UŽIVO:

120′ Utakmica je završena, Benfica je izbacila Dinamo iz Europe
114′ Gabriel Pires dobio je žuti karton
111` Veliki promašaj Atiemwena. Ostao je sam ispred domaćeg vratara, ali je pucao malo pored lijeve vratnice.
110′ Théophile je dobio žuri karton
109′ U igru je ušao Dino Perić umjesto Oršića
106′ Krenuo je drugi produžetak

105′ Zavšeno je prvo poluvrijeme produžetka. Dinamo mora zabiti dva gola, s igračem manje, kako bi prošao dalje
105′ Benfica je povela s 3:0, visoka lopta Grimalda preletjela je Livakovića i ušla u gol
104′ Stojanović je zaradio dva žuta kartona u razmaku od nekoliko sekudi. Dinamo sada ima još teži posao u Lisabonu
97′ Atiemwen je ušao, Gojak je izašao
96′ Velika šansa za Dinamo. Gojak je promašio šansu utakmice. Bio je sam pred vratima Benfice, ali nije uspio postići gol
96′ Pogodio je Fereira s 25 metara. Livaković nije mogao obraniti
95′ Benfica steže obruč, još jedan pokušaj Jonasa, Livaković opet brani
94′ Pizzi tukao s 25 metara, Livaković kratko odbija do Dilavera, koji izbija loptu
92′ Šitum je loptu dodao do Gavranovića, koji puca prema golu, a vratar odbija u korner
91′ Započeo je prvi produžetak, Dinamo ima prvi napad

90+4′ Utakmica je završena. Ići će se u produžetke
90` Igrat će se četiri minute nadoknade
86′ Petković izašao, zamijenio ga je Mario Gavranović
82′ Na stadionu je 47.808 gledatelje
78′ Još jedna sjajna intervencija Livakovića. Jonas je ‘odapeo’ iz daljine, a Lovaković odbio lotu. Braniči Dinama potom su loptu izbili u korner
77` Rrahmani spašava Dinamo, odličan kontranapad Benfice preko Rafe, koji se oslobodio Oršića i Gojaka, ubacio na pet metara gdje Rrahmani izbija loptu ispred napadača Benfice.
75′ Damian Kądzior je izašao iz igre, zamijenio ga je Mario Šitum
74′ Joao Felix dobio je žuti karton
71′ Benfica je povela, Jonas je pogodio s ruba kaznenog prostora
62′ U igru je ušao João Félix, zamijenivši Jotu
57′ Brza kontra Dinama, Kadzior nije uspio proći po desnoj strani.
52′ Livaković je obranio još jedan ne pretjerano opasan udarac
51′ Sjajan udarac Olma s 20 metara, vratar Benfice jedva je obranio.
46′ Počelo je drugo poluvrijeme
46′ Grimaldo i Jonas su ušli, izašli su Živković i Ribeiro

45+3′ Završeno je prvo poluvrijeme u Lisabonu
45′ Žuti karton sada je dobio Petković, i to zbog simuliranja
42′ Dobra obrana Livakovića. Pokušao je Silva s ruba šesnaesterca, ali vratar Dinama bio je spreman
38′ Pizzi je uputio prvi udarac u okvit vrata na utakmici. Pucao je s desetak metara, ali udarac nije bio jak. Livaković je loptu uhvatio bez problema.
29′ Bez prilika i pokušaja
23′ Gabriel i Petković bili su u duelu u šesnaestercu Benfice. Obojica su pala, sudac je dosudio prekršaj za Benficu.
23′ Živković pucao visoko iznad vrata
14′ Prvi žuti karton dobio je Nikola Moro
12′ Dinamovi navijači glasniji su od domaćih. Stadion je poluprazan, na tribinama je oko 30 tisuća ljudi.
8′ Dobar pokušaj Dinama. Kądzior je izborio slobodni udarac i sam ga izveo, ali domaći vratar odbio na nogu Oršiću koji se loše snašao.
5′ Benfica više drži loptu u svojim nogama. Dinamo pokušava na kontre, ali zasada bez prave prilike za obje momčadi
1′ Utakmica je počela! Sretno, ‘Modri’!