US Open: Petra Martić u 2. kolu

epa07625629 Petra Martic of Croatia reacts as she plays Marketa Vondrousova of the Czech Republic during their women’s quarter final match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 04 June 2019.  EPA/YOAN VALAT

EPA/YOAN VALAT

Trenutačno najbolje plasirana hrvatska tenisačica Petra Martić nakon osam godina uspjela je ostvariti pobjedu u glavnom ždrijebu posljednjeg “grand slam” turnira sezone US Opena u New Yorku, ona je u susretu 1. kola nadigrala Slovenku Tamaru Zidanšek sa 6-4, 4-6, 6-1 nakon nešto više od dva sata igre.

Bio je ovo drugi međusobni susret Martić i Zidanšek i druga pobjeda naše igračice, a obje je ostvarila ove godine.

Za osvajanje prvoga seta Martić je bio dovoljan jedan “break” kojega je ostvarila u devetoj igri, a do njega je stigla realiziravši svoju ukupno četvrtu priliku za oduzimanje servisa suparnici. Iako Zidanšek nije uspjela doći do prilike za “re-break”, Martić je iskoristila tek četvrtu set-loptu prilikom servisa za prvi set.

I drugi set je Martić odlično otvorila, oduzela servis Zidanšek u prvoj igri, a zatim u drugoj i spasila prvu “break-loptu” slovenske igračice. Po Martić je sve teklo glatko do rezultata 4-2 u drugoj dionici kod kojega je propustila dvije “break-lopte” za vodstvo od 5-2. Nakon toga je po prvi put izgubila servis čime je Zidanšek poravnala na 4-4, da bi kod 4-5 još jednom pokleknula na svom početnom udarcu te je dvoboj otišao u treći set.

Nakon što je uzela dužu stanku između drugog i trećeg seta, Martić je dominirala odlučujućom dionicom, povela sa 4-0 i imala dvije “break-lopte” za 5-0, a njihovo neiskorištavanje ju nije poremetilo jer je uspjela osvojiti posljednja dva gema u meču.

Martić će u 2. kolu igrati protiv Rumunjke Ane Bogdan koja je u 1. kolu bila uvjerljiva protiv Britanke Harriet Dart sa 6-3, 6-1.