US Open: Nadal šokantno ispao od Amerikanca Tiafoea!

epa10162622 Rafael Nadal of Spain hits a return to Frances Tiafoe of the United States in their fourth round match during the US Open Tennis Championships at the USTA National Tennis Center in in Flushing Meadows, New York, USA, 05 September 2022. The US Open runs from 29 August through 11 September.  EPA/CJ GUNTHER

EPA/CJ GUNTHER

Slavni španjolski tenisač Rafael Nadal šokantno je poražen u osmini finala US Opena od Amerikanca Francesa Tiafoea rezultatom 6:4, 4:6, 6:4 i 6:3.

Nadal je bio prvi favorit za osvajanje ovog Grand Slama, koji bi mu, da ga je osvojio bio 23. u karijeri. S druge strane, Tiafoe je odigrao jedan od najboljih mečeva karijere. Amerikanac je uz dobru podršku publike nakon tri i pol sata tenisa izbacio Španjolca.

U prva dva seta po jedan break bio je dovoljan dvojici tenisača da osvoje po set. Nakon što je Nadal izjednačio na 1:1, očekivalo se da, kaošto je to činio mnogo puta dosad, preokrene i tako “slomi” rivala.

Međutim, Tiafoe se nije dao. U trećem setu ponovo se kobnim pokazao “famozni” sedmi gem. Tu je Amerikanac napravio break i lako ga sačuvao do kraja, da bi u četvrtom setu sa čak dva breaka završio posao protiv Nadala.

Za 24-godišnjeg Amerikanca je ovo najveća pobjeda u karijeri. On je prvi igrač koji je u ovoj kalendarskoj godini slavio protiv Nadala na Grand Slam turnirima.