US Open: Nadal presnažan za Ćorića

Nekada prvi tenisač svijeta i dvostruki pobjednik US Opena Španjolac Rafael Nadal uzvratio je Borni Ćoriću za prošlogodišnji poraz na turniru u Baselu te ga u 1. kolu posljednjeg Grand Slam turnira sezone svladao sa 6-3, 6-2, 4-6, 6-4.

U odnosu na spomenuti meč iz Švicarske, kad je Nadal imao zdravstvenih problema i bio pred operacijom slijepog crijeva, u New Yorku je pokazao koliko opasan još uvijek može biti kad je spreman. Najbolji svjetski tenisač u tinejdžerskim godinama pružio mu je solidan otpor, ali ga je na putu mogućeg preokreta zaustavio izgubljen servis u sedmom gemu drugog seta.

U prvom setu je Ćorić kontrolirao situaciju na terenu do 3-3, da bi u sljedeća tri gema ostao bez ijednog poena te tako izgubio set. U drugom setu je Nadal odjurio do vodstva 5-1 i ništa ga nije moglo zaustaviti na putu do vodstva 2-0 u setovima.
“Mislim da sam igrao odlično. U prva dva seta sam igrao tenis na vrlo visokoj razini. Nakon toga sam se malo umorio. Dosta sam se znojio”, izjavio je pobjednik US Opena 2010. i 2013. godine, koji je zbog ozljede morao propustiti prošlogodišnji turnir.
“Povratak ovdje je bio vrlo sretan trenutak za mene. Prošle godine mi je bilo jako teško zbog toga što sam morao preskočiti jedan od meni najdražih turnira.”
U trećem setu je Ćorić konačno uspio slomiti Nadalov odličan servis, koji je bio postojan tijekom cijelog meča (72 % pogođenih prvih servisa uz 88 % realizacije). Učinio je to u drugom gemu, ali je već u sljedećem izgubio prednost. No, još jednim breakom u devetom gemu, hrvatski reprezentativac uspio je izboriti četvrti set. Nažalost, u njemu je još jednom ostao bez prilike za ugrožavanje Nadalovog početnog udarca pa ga je jedan izgubljen servis odveo u poraz nakon dva sata i 47 minuta borbe.
“On je odličan igrač i pred njim je sjajna budućnost”, ustvrdio je Nadal za svog 18-godišnjeg suparnika koji ovim porazom neće izgubiti mnogo bodova s obzirom na to da je prošle godine poražen u 2. kolu US Opena, pa neće ni bitno nazadovati na ATP ljestvici. Unatoč porazu i Ćorić je mogao biti zadovoljan svojom izvedbom, jer bi malo tko uspio svladati Nadala u ovakvom izdanju.
“Prvi put u životu sam igrao na ovako velikom terenu. Odigrao sam solidan meč i to je dobro”, izjavio je bivši juniorski pobjednik US Opena, svjestan da je možda ipak propustio odvesti Nadala do petog seta.
Španjolac je u posljednja tri dolaska u Flushing Meadows dvaput bio pobjednikom, a jednom je poražen u finalu (2011.). Kakve su mu trenutne mogućnosti tek treba vidjeti, ali ako su prva dva seta što ih je odigrao protiv Ćorića nekakav pokazatelj, onda je Nadal opet spreman za ravnopravnu borbu s najboljima. Sljedeći suparnik mu je Argentinac Diego Schwartzman.
OZNAKE: US open, nadal, čprić