US OPEN Medvjedev prvi put u polufinalu Grand Slam turnira

epa07815407 Daniil Medvedev of Russia hits a return to Stan Wawrinka of Switzerland during their quarter-finals round match on the ninth day of the US Open Tennis Championships the USTA National Tennis Center in Flushing Meadows, New York, USA, 03 September 2019. The US Open runs from 26 August through 08 September.  EPA/JOHN G. MABANGLO

EPA/JOHN G. MABANGLO

Peti tenisač svijeta, 23-godišnji Rus Danil Medvjedev prvi put u karijeri probio se u polufinale na Grand Slam turnirima, nakon što je u četvrtfinalnom dvoboju US Opena odigranom na stadionu Arthur Ashe svladao 34-godišnjeg Švicarca Stana Wawrinku (ATP – 24.) sa 7-6 (6), 6-3, 3-6, 6-1 za dva sata i 34 minute igre.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj, a baš kao i prije dvije godine u Wimbledonu, ruski tenisač je slavio u četiri seta, iako je nakon samo sedam gemova zatražio liječničku pomoć zbog bolova u butnom mišiću i činilo se da neće biti sposoban završiti meč, pogotovo nakon što je izgubio servis u desetom gemu, kad je mogao završiti prvu dionicu.

No, Medvjedev je osvojio prvi set u ‘tie-breaku’, potom je osvojio i drugi zahvaljujući ‘breaku’ za 3-1. Wawrinka je vratio nadu osvajanjem trećeg seta, ali se njegova igra raspala u četvrtom setu koji je izgubio za 25 minuta osvojivši samo jedan gem.

Medvjedev je probojem u polufinale na US Openu nastavio niz sjajnih rezultata na seriji turnira koji su prethodili zadnjem Grand Slam natjecanju u 2019. godini, a na kojima je bio pobjednik u Cincinnatiju svladavši u finalu Davida Goffina, a u polufinalu Novaka Đokovića, te finalist u Montrealu (poraz od Nadala) i Washingtonu (poraz od Kyrgiosa).

Bez obzira kako završi njegova njujorška priča, Medvjedev će nakon US Opena biti četvrti tenisač svijeta, što će mu biti najbolji renking u karijeri i osigurat će nastup na završnom turniru ATP Finalu osmorice najboljih u Londonu.

Medvjedev će se za mjesto u svom prvom Grand Slam finalu boriti protiv boljeg iz dvoboja Švicarca Rogera Federera i Bugarina Grigora Dimitrova, koji je na rasporedu u srijedu rano ujutro po srednjoeuropskom vremenu.