United Cup: Ćorić svladao Cerundola za 2-0 Hrvatske u Perthu

25.11.2022., Malaga - Jose Maria Martin Carpena Arena. Davis Cup by Rakuten. Polufinale, Thanasi Kokkinakis - Borna Coric. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL, ilustracija

Mješovita teniska reprezentacija Hrvatske povela je 2-0 protiv Argentine u skupini F nakon prvog dana natjecanja na United Cupu u Perthu.

Nakon pobjede Donne Vekić nad Marijom Carle, na 2-0 povisio je Borna Ćorić svladavši Francisca Cerundola sa 7:5, 6:4.

Za razliku od Vekić, Ćorić je imao puno teži posao s 30. igračem svijeta Cerundolom. Borna je u prvom setu imao 5:2, propustio je jednu set-loptu, ali je na kraju ipak uzeo tu dionicu sa 7:5.

Odmah na startu drugog seta hrvatski tenisač je izgubio svoj servis, no ostao je miran i izjednačio na 3:3, a potom u desetom gemu četvrti put u meču uzeo Argentinčev početni udarac za konačno slavlje i drugu ovogodišnju pobjedu nad Cerundolom.

Nastavak meča Hrvatske i Argentine slijedi u nedjelju kada su na rasporedu još dva pojedinačna dvoboja te susret parova. Prva će na teren Petra Martić protiv Nadije Podoroske, slijedi meč Borne Goje protiv Federica Corije, a u posljednjem susretu igrat će Ćorić i Vekić u paru protiv Cerundola i Podoroske.

OZNAKE: Borna Ćorić, perth