Unatoč odličnoj prvoj vožnji Žubčić ipak bez postolja, završio na desetom mjestu

06.01.2015., Sljeme, Zagreb - VIP Snow Queen Trophy, muska utrka Snjezne kraljice. Filip Zubcic

Goran Stanzl/PIXSELL

U Alta Badiji je na rasporedu četvrti veleslalom skijaša za Svjetski kup. Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić imao je u prvoj vožnji startni broj jedan i ostvario je vrijeme 1:13.53, dovoljno za drugo mjesto, a od 13.30 u drugoj vožnji pokušao je napraviti iskorak prema postolju, ali ipak nije uspio i završio na desetom mjestu.

Hrvatski skijaš odvezao je izvrsnu prvu vožnju, unatoč nekoliko vidljivih sitnih pogrešaka, pa je brži od njega bio samo Francuz Alexis Pinturault s vremenom 1:13.27, a sporiji je bio i vodeći u poretku veleslalomaša  Marco Odermatt (1:13.67), koji je nakon prve vožnje na trećem mjestu. Senzacionalan je bio Norvežanin Atle Lie McGrath, koji je sa startnim brojem 29 doskijao do četvrtog mjesta sa zaostatkom od 46 stotinki sekunde.

Zubčić je prije ove utrke u Santa Caterini ostvario pobjedu i osvojio treće mjesto, a danas lovi nove bodove. U posljednjih sedam veleslalomskih utrka pet puta je završavao na postolju, a dvaput je pobjeđivao. Uoči ove utrke tjedan dana je trenirao na sljemenskom Crvenom spustu.

Ovo je Zubčićev osmi nastup u klasičnom veleslalomu u Alta Badiji, gdje je imao dva plasmana među deset najboljih. Prije šest godina je osvojio sedmo mjesto, a prošle je godine bio deseti.

Uoči četvrtog veleslaloma u sezoni hrvatski skijaš je sa 182 boda na drugom mjestu u redoslijedu veleslalomaša u kojem vodi Odermatt sa 240 bodova.

Veleslalom: Filip Zubčić krenuo sa startnim brojem jedan, zasad je drugi

OZNAKE: filip zubčić