U21: Hrvatska propustila pobjedu protiv Škotske

03.09.2020., Varazdin - Kvalifikacijska nogometna utakmica za odlazak na Europsko prvenstvo U21, Hrvatska - Grcka. Photo: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine starosti je u pretposljednjem kolu grupne faze kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo upisala remi protiv Škotske na Tynecastle Parku u Edinburgu rezultatom 2:2 (0:2).

Vatreni su zahvaljujući golovima Nikole More i Kristijana Bistrovića imali uvjerljivu prednosti no za bod domaćina pogađaju Glenn Middleton i Connor McLennan.

Kako bi ostvarili plasman na kontinentalnu smotru izabranicima Igora Bišćana sada je uz pobjedu nad Litvom u utorak na Aldo Drosini u Puli potrebna i pomoć Grčke koja ne smije izgubiti domaće dvoboje od Češke i Škotske.

Hrvatska je u današnjem dvoboju povela u 20. minuti kada je Majer ubačajem s desne strane u šesnaestercu asistirao Mori, on se driblingom oslobađa svog čuvara te potom neobranjivo plasira loptu u prvi kut vratara Doohana.

Samo četiri minute kasnije novi pogodak za mlade Vatrene. Vušković je dugom loptom pronašao Šverka koji ostavlja loptu za Bistrovića, a on se odlučio za snažan udarac s dvadesetak metara kojim je fantastično skinuo paučinu sa suprotnih rašlji.

Škotska je rezultat smanjila u 54. minuti kada je prizemni udarac sa 17 metara uputio Middleton, a vratar Šemper je loše reagirao te je propustio loptu u vlastitu mrežu.

Samo dvije minute kasnije novi problemi za Hrvatsku. Borna Sosa je reagirao nepromišljeno te je nakon prekida igre namjerno udario Porteousa, a talijanski sudac Fabbri mu je pokazao izravni crveni karton.

U 62. minuti velika prilika za Škotsku kada je nakon povratne lopte Harvie sa 17 metara dobro pucao Campbell, no dobrom obranom se iskazao Šemper.

Škotska do izjednačnja dolazi u 70. minuti. Po lijevoj strani strani je probio aktivni Havrie koji na 12 metara pronalazi McLennana, a on prizemnim udarcem šalje loptu iza Šempera.

U 71. minuti i Škotska je ostala s igračem manje nakon što je crveni karton zbog prigovora dobio Gilmour.

Šemper je ponovno loše reagirao u 74. minuti kada je dalekometni udarac uputio Middleton, ali lopta se od vratara Vatrenih odbija pokraj vratnice.

Do konca susreta nijedna momčad nije uspjela doći do novog gola kojim bi napravili veliki korak ka odlasku na U21 Europsko prvenstvo.

Preostale utakmice u grupi 4:

Litva – San Marino 13.11
Grčka – Češka 13.11.

Hrvatska – Litva 17.12.
Grčka – Škotska 17.12.

Na završni turnir plasirat će se devet pobjednika skupina i pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija, s tim da se rezultati protiv posljednjeplasiranih reprezentacija (zbog činjenice da skupina 9 broji pet reprezentacija) neće računati u završnoj ljestvici najboljih drugoplasiranih.

OZNAKE: Hrvatska U21