U21: Hrvatska porazom od Škotske otvorila kvalifikacije za EURO

10.09.2019., stadion Subicevac, Sibenik - Kvalifikacijska utakmica za U-21 Europsko prvenstvo, skupina 4, Hrvatska - Skotska. Nikola Moro Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U prvom susretu u kvalifikacijama za EURO 2021. godine mlada hrvatska nogometna reprezentacija je na Šubićevcu u Šibeniku poražen od vršnjaka iz Škotske rezultatom 1:2 (1:0).

Izabranici Nenada Gračan su u prvom dijelu utakmice pokazali bolju igru, a gosti do preokreta dolaze pogocima u završnici susreta.

Vodeći pogodak na dvoboju djelo je Sandra Kulenovića koji je pogodio glavom u 10. minuti nakon odličnog ubačaja Nikole Mora.

Vatreni su u prvom dijelu zaprijetili i preko Nejašmića čiji udarac s dvadesetak metara u 36. minuti odlazi pored gola.

Drugo poluvrijeme susreta je proteklo u nešto slabijem ritmu, a uzbudljivo je bilo u 71. minuti kada je prvo Šemper obranio pokušaj Hornbyja da bi se u kontri na drugoj strani iskazao Doohan nakon pokušaja Kulenovića kojeg je proigrao Ivanušec.

Četiri minute kasnije Ivanušec je pokušao s dvadesetak metara svladati vratara gostiju, ali Doohan ponovno dobro brani.

Škoti do izjednačenja dolaze zgoditkom u 81. minuti kada zabija McLennan koji je netom prije ušao u igru. Napadač gostiju je iskoristio neodlučnost Kalaice te je preciznim udarcem iz kaznenog prostora matirao Šempera.

McLennan je bio strijelac i pobjedničkog gola u 89. minuti. Prvo je Šemper obranio veliku priliku Hornbyja, ali lopta se odbija do McCrorieja koji ubačajem na petercu pronalazi McLennana za veliko slavlje gostiju.

U drugom današnjem susretu skupine 4 Grčka je na domaćem terenu pogotkom Bouzoukisa u 80. minuti bila bolja od Litve rezultatom 1:0 (0:0).

Mladi Vatreni kvalifikacije nastavlju 15. listopada kada će gostovati kod San Marina, a prethodno će u prijateljskom ogledu odmjeriti snage s Mađarskom.

Do konca godine ih u kvalifikacijama očekuju i susreti s Litvom te Češkom koji su na rasporedu u studenom.

OZNAKE: Hrvatska U21