U21: Fantastična Hrvatska deklasirala Grčku

03.09.2020., Varazdin - Kvalifikacijska nogometna utakmica za odlazak na Europsko prvenstvo U21, Hrvatska - Grcka. Photo: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Mlada hrvatska reprezentacije je u Varaždinu u sklopu kvalifikacija za U21 Europsko prvenstvo deklasirala Grčku rezultatom 5:0 (4:0).

Nogometaši do 21 godine starosti su tako zadržali šanse da se plasiraju na kontinentalnu smotru koja će se sljedeće godine održati u Mađarskoj i Sloveniji.

Strijelci za treću pobjedu Vatrenih i prvi poraz Grka u kvalifikacijama bili su Nikola Moro te Lovro Majer i Petar Musa koji su postigli po dva zgoditka.

Hrvatsku danas nije vodio Igor Bišćan koji je pozitivan na koronavirus pa su ga mijenjali izbornik U17 vrste Tomislav Rukavina i glavni instruktor HNS-a Petar Krpan, a njima je asistirao Renato Pilipović.

Mladi Vatreni u vodstvo dolaze već u 1. minuti susreta kada je iz poluvoleja s ruba kaznenog prostora suprotnu malu mrežicu odlično pogodio kapetan Nikola Moro.

Samo tri minute kasnije novi pogodak za Hrvatsku. S lijeve strane je ubacio Moro, a na pet metara je natrčao Majer koji je glavom zakucao loptu iza leđa Stergiakisa.

U 13. minuti Sosa je odlično uposlio Mora, ali njegov udarac s deset metara pogađa ravno u vratara Grčke.

Minutu kasnije lopta je ponovno u mreži gostiju. S desne strane je ubacio Šverko, Špikić na prvoj stativi ne uspijeva uputiti udarac, ali na drugoj stativi je spreman Musa koji je spremno šalje iza leđa Stergiakisa.

U 18. minuti je sa 16 metara udarac okušao Ivanušec, no nije pogodio okvir gola. Tri minute kasnije po lijevoj strani su kombinirali Ivanušec i Majer, ali udarac potonjeg pogađa vanjski dio mreže.

U 24. minuti novi pogodak mladih Vatrenih, ovaj put iz kontre. Nejašmić je dugom loptom pronašao Sosu koji bježi svom čuvaru i pronalazi Majera, a desetka mlade reprezentacije odličnim udarcem sa 16 metara šalje loptu uz vratnicu.

U 31. minuti nova kombinacije More i Majera koja je završila udarcem, ali ovaj put i obranom vratara Grčke. Minutu kasnije nakon ubačaja iz kuta Majera Šverko i Erlić u petercu Grčke nisu uspjeli skrenuti loptu u mrežu.

U 33. minuti nakon duplog pasa s Majerom skoro iz mrtvog kuta je pucao Sosa, ali Stergiakis uz pomoć vratnice spašava svoja vrata.

Pretposljednja minuta prvog dijela donijela je asistenciju Špikića koji je u kaznenom prostoru pronašao Musu, ali napadač Vatrenih nije uspio uputiti udarac.

Početak drugog poluvremena ponudio je veliku priliku za Grčku. Kampetsis, koj je na poluvremenu ušao u igru, je izašao sam pred Šempera, ali njegov udarac zaustavlja vratnica.

U 52. minuti i Musa dolazi do svog drugog gola na utakmici. Odlično ga je uposlio Erlić, a on je mirno zaobišao istrčalog vratara Stergiakisa i poslao loptu u mrežu.

Grčka je ponovno zaprijetila u 64. minuti kada je s 20-ak metara dobro pucao Kampetsis, ali lopta se odbija od Erlića i odlazi pokraj vratnice.

U 70. minuti Ivanušec je pobjegao po lijevoj strani, ali je pogodio vanjski dio mreže. Dvije minute kasnije nova prilika za Ivanušeca koji je neometan iz odlične situacije s 10 metara pucao visoko iznad gola.

U 75. minuti nakon prodora Šutala po desnoj strani grčki branič odbija loptu do Čužea čiji je udarac s desetak metara bio blokiran. Četiri minute kasnije blokiran je i udarac Dolčeka.

Kulenović je bio u dobroj šansi u 83. minuti kada ga je odlično uposlio Majer, ali vratar Grčke izlazi kao pobjednik tog duela.

U 87. minuti odlično je obrambeno reagirao Sosa koji je u posljednjem trenutku izbio loptu ispred Christopoulosa.

Mladi Vatreni sljedeći susret igraju već u ponedjeljak, 7. rujna, kada će na Generali Areni u Pragu gostovati kod Češke. Tamo će tražiti revanš za poraz (1:2) koji su od istog protivnika doživjeli u studenom prošle godine u Velikoj Gorici.

Na Europsko prvenstvo će se plasirati devet pobjednika kvalifikacijskih skupina te pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija.

OZNAKE: Hrvatska U21