U17: Nigerija prvak svijeta

epa05017502 Nigeria's players celebrate with the trophy after winning the FIFA Under-17 World Cup at Sauzalito Stadium in Vina del Mar, Chile, 08 November 2015. Nigeria defeated Mali 2-0.  EPA/MARIO RUIZ

Mlada U17 reprezentacija Nigerija postala je prvak svijeta svladavši u finalu Mali sa 2-0.

Nigerija je golovima Osimhena (56) i Bamgboye (59) tako obranila naslov prvaka svijeta koji je osbvojila oprije dvije godine u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. U posljednjih 14 utakmica na svjetskim prvenstvima (od 2009.) Nigerijci su izgubili samo jednu utakmicu i to od Hrvatske u skupini.
Treće mjeto osvojila je Belgija koja je sa 3-2 bila bolja od Meksika. Belgijanci su poveli u 54. minuti pogotkom Van Vaerenbergha, a onda je tri minute kasnije izjednačio Marin golom iz kaznenog udarca.  Belgija dolazi opet u vodstvo u 73. minuti pogotkom Vanzeira, a u 88. minuti Venegas izjednačuje za Meksiko. Pobjedu Belgiji donosi u 93. minuti Vanzeir.
OZNAKE: prvak, u17, nigeria