U prvim dvobojima polufinala Europske lige pobjede Eintrachta i Leipziga

epa09914985 Benjamin Johnson (L) of West Ham in action against Filip Kostic (R) of Eintracht Frankfurt during the UEFA Europa League semi final, first leg soccer match between West Ham United and Eintracht Frankfurt in London, Britain, 28 April 2022.  EPA/NEIL HALL

EPA/NEIL HALL

U prvim dvobojima polufinala Europske lige RB Leipzig je kod kuće svladao Rangers s 1-0, dok je Eintracht slavio u gostima protiv West Hama s 2-1.

Eintracht je nakon izbacivanja Barcelone na pragu još jednog velikog “skalpa”.

Nijemci su poveli već u prvoj minuti golom Knauffa, a izjednačio je Antonio (21). Pobjedu momčadi iz Frankfurta osigurao je Japanac Kamada u 54. minuti.

Kristijan Jakić je zbog žutih kartona propustio ovaj dvoboj, dok je Nikola Vlašić ostao na klupi.

Leipzig je došao do minimalne pobjede nad škotskim prvakom, a zasluge idu Španjolcu Angelinu, koji je pet minuta prije kraja preciznim udarcem sa 16tak metara zabio jedini gol.

Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za Leipzig, kao i Borna Barišić za Rangerse.