U prvih pet nedjeljnih utakmica u Francuskoj čak četiri remija, pobjeda Montpelliera

Pixabay

U prvih pet utakmica nedjeljnog programa 3. kola francuskog prvenstva četiri utakmice su završile bez pobjednika, a samo je Montpellier uspio osvojiti tri boda pobijedivši na svom terenu Lorient s 3-1.

Gosti su poveli u 21. minuti autogolom Bertauda, a do preokreta je došlo u drugom dijelu. Savanier (50), Mavididi (58) i Delort (83) bili su strijelci za prvu pobjedu Montpelliera u novoj sezoni.

Bordeaux još uvijek čeka na pobjedu, a bez nje je ostao na domaćem terenu protiv Angersa odigravši 1-1. Mara je pogodio u 10. minuti za vodstvo Bordeauxa, a u 38. minuti je izjednačio Thomas. Hrvatski nogometaš Toma Bašić bio je u početnoj postavi i igrao za Bordeaux do 64. minute.

Istovjetnim rezultatom završile su i utakmice Metz – Reims te Strasbourg – Troyes.

Nogometaši Lyona pred svojim su navijačima ispustili dva gola prednosti i primili gol u sučevom dodatku za konačnih 3-3 protiv Clermonta. Moussa Dembele je doveo Lyon u vodstvo s bijele točke već u petoj minuti. Izjednačujući pogodak za Clermont u 12. minuti postigao je također igrač Lyona Diomande koji je poslao loptu u vlastitu mrežu. Dembele je u 21. minuti vratio prednost domćoj momčadi, a Paqueta na kraju prvog dijela pogodio za 3-1.

Taj je rezultat stajao do 80. minute, kad je Rashani smanjio zaostatak novog prvoligaša, da bi svojim drugim pogotkom u prvoj minuti sučevog dodatka donio bod Clermontu koji trenutačno drži treće mjesto sa sedam bodova iz tri utakmice, dok je Lyon na 16. poziciji sa samo dva boda.

Francuska – 3. kolo
Lyon – Clermont       3-3 (M. Dembele 5-11m, 21, Paqueta 45+1 / Diomande 12-ag, Rashani 80, 90+1)
Bordeaux – Angers 1-1 (Mara 10 / Thomas 38)
Metz – Reims 1-1 (Maiga 14 / Munetsi 7)
Montpellier – Lorient 3-1 (Savanier 50, Mavididi 58, Delort 83 / Bertaud 21-ag)
Strasbourg – Troyes 1-1 (Thomasson 77 / Touzghar 19)