U petak je otvaranje Olimpijskih igara, donosimo pregled nastupa hrvatskih sportaša u Tokiju

Službeno otvorenje 23. ljetnih Olimpijskih igara bit će održano u petak. Ove igre, koje se zbog pandemije koronavirusa održavaju godinu dana kasnije od predviđenog, trajat će od 23. srpnja do 8. kolovoza.

Otvaranje na Olimpijskom stadionu u Tokiju na kojem neće biti publike je zakazano za 20 sati po lokalnom vremenu, odnosno 13 sati po srednjoeuropskom. Predviđeno je da ceremonija traje tri sata.

Hrvatska na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 59 predstavnika, 20 u ženskoj i 39 u muškoj konkurenciji, a mi Vam u nastavku donosimo raspored nastupa naših olimpijaca po danima:

Petak, 23. srpnja

VESLANJE: 8:30 Damir Martin, kvalifikacije samca

Subota, 24. srpnja

BOKS: Nikolina Ćaćić, šesnaestina finala kategorije do 57 kilograma

GIMNASTIKA: 10:00 Tin Srbić, kvalifikacije na preči

VESLANJE: Martin i Valent Sinković, kvalifikacije u dvojcu bez kormilara

STRELJAŠTVO: Snježana Pejčić, zračna puška 10 metara, kvalifikacije i finale

STOLNI TENIS: Andrej Gaćina i Tomislav Pucar, prvo kolo pojedinačno

TAEKWONDO: Kristina Tomić, kategorija do 49 kg, kompletni program

TENIS: Marin Čilić, prvo kolo pojedinačno; Donna Vekić, prvo kolo pojedinačno; Nikola Mektić i Mate Pavić, prvo kolo parova; Marin Čilić i Ivan Dodig, prvo kolo parova; Darija Jurak i Donna Vekić, prvo kolo parova

Nedjelja, 25. srpnja

BOKS: Luka Plantić, šesnaestina finala kategorije do 81 kg

KANU: 13:00 Matija Marinić, slalom C-1, kvalifikacije

GIMNASTIKA: Ana Đerek, kvalifikacije na gredi + kvalifikacije na parteru

JEDRENJE: Tonči Stipanović, prvi plov klase Laser; Elena Vorobeva, kvalifikacije klase Laser Radial

STRELJAŠTVO:  Petar Gorša i Milan Maričić, zračna puška 10 metara pojedinačno, kvalifikacije i finale

PLIVANJE: Ema Rajić, 100 metara prsno kvalifikacije

VATERPOLO: 12:50 Hrvatska – Kazahstan, prvo kolo u skupini

Ponedjeljak, 26. srpnja

KANU: 14:00 Matija Marinić, slalom C-1, polufinale i finale

VESLANJE: 9:00 Damir Martin, četvrtfinale samca

JEDRENJE: Tonči Stipanović, drugi plov klase Laser; Elena Vorobeva, drugi plov klase Laser Radial

TAEKWONDO: Toni Kanaet, kompletni program u kategoriji do 80 kg; Matea Jelić, kompletni program u kategoriji do 67 kg

TENIS: Drugo kolo parova (Mektić/Pavić i Čilić/Dodig)

Utorak, 27. srpnja

VESLANJE: Martin i Valent Sinković, polufinale dvojca bez kormilara

JEDRENJE: Tonči Stipanović, treći plov klase Laser; Mihovil i Šime Fantela, prvi plov klase 49er

STRELJAŠTVO: Snježana Pejčić i Petar Gorša, tandem, zračna puška 10 metara, kvalifikacije i finale

PLIVANJE: Nikola Miljenić, 100 metara slobodno, kvalifikacije

TAEKWONDO: Ivan Šapina, kompletni program kategorije preko 80 kg

TENIS: Četvrtfinale muških parova

VATERPOLO: 12:50 Australija – Hrvatska, drugo kolo u skupini

Srijeda, 28. srpnja

JUDO: Barbara Matić, kvalifikacije i finale kategorije preko 70 kg

JEDRENJE: Mihovil i Šime Fantela, drugi plov klase 49er

STRELJAŠTVO: 9:00 Josip Glasnović, kvalifikacije trapa

TENIS: Polufinale muških parova

Četvrtak, 29. srpnja

JUDO: Karla Prodan, kvalifikacije i finale kategorije do 78 kg

VESLANJE: 8:30 Damir Martin, polufinale samca; 2:00 Martin i Valent Sinković, finale dvojca bez kormilara

JEDRENJE: Tonči Stipanović, četvrti plov klase Laser; Elena Vorobeva, treći plov klase Laser Radial

STRELJAŠTVO: 9:00 Josip Glasnović, nastavak kvalifikacija, polufinale i finale trapa

PLIVANJE: Nikola Miljenić, 100 metara leptir, kvalifikacije

VATERPOLO: 8:30 Hrvatska – Crna Gora, treće kolo u skupini

Petak, 30. srpnja

JUDO: Ivana Marinić, kvalifikacije i finale kategorije preko 78 kg

VESLANJE: 8:45 Damir Martin, A B i C finale samca

JEDRENJE: Tonči Stipanović, peti plov klase Laser; Mihovil i Šime Fantela, treći plov klase 49er; Elena Vorobeva, četvrti plov klase Laser Radial

PLIVANJE: Nikola Miljenić, 50 metara slobodno kvalifikacije; Ema Rajić, 50 metara slobodno kvalifikacije

TENIS: Meč za broncu i finale muških parova

Subota, 31. srpnja

ATLETIKA: 9:00 Sandra Perković i Marija Tolj, kvalifikacije u bacanju diska

JEDRENJE: Mihovil i Šime Fantela, četvrti plov klase 49er

VATERPOLO: 8:30 Hrvatska – Srbija, četvrto kolo u skupini

Nedjelja, 1. kolovoza

JEDRENJE: Tonči Stipanović, plov za medalje u klasi Laser; Elena Vorobeva, plov za medalje u klasi Laser Radial

STOLNI TENIS: Andrej Gaćina, Frane Tomislav Kojić i Tomislav Pucar, prvo kolo ekipnog natjecanja

Ponedjeljak, 2. kolovoza

ATLETIKA: 19:00 Sandra Perković i Marija Tolj, finale u bacanju diska

KANU: Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale

GIMNASTIKA: Ana Đerek, finale na parteru

JEDRENJE: Mihovil i Šime Fantela, plov za medalje u klasi 49er

STRELJAŠTVO: Petar Gorša i Milan Maričić, trostav puška 50 metara, kvalifikacije i finale

VATERPOLO: 8:30 Hrvatska – Španjolska, peto kolo u skupini

HRVANJE: Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77 kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale

Utorak, 3. kolovoza

ATLETIKA: 9:00 Sara Kolak, kvalifikacije u bacanju koplja; 19:00 Filip Mihaljević, kvalifikacije u bacanju kugle

KANU: Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale

GIMNASTIKA: 17:00 Tin Srbić, finale na preči; Ana Đerek, finale na gredi

HRVANJE: Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77 kg, repesaž i finale; Ivan Huklek, grčko-rimski stil u kategoriji do 87 kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale

Srijeda, 4. kolovoza

KANU: Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale; Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, kvalifikacije i četvrtfinale

BICIKLIZAM: Josip Rumac, cestovna utrka

HRVANJE: Ivan Huklek, repesaž i finale grčkog-rimskog stila u kategoriji do 87 kg

VATERPOLO: Četvrtfinale

Četvrtak, 5. kolovoza

ATLETIKA: 9:00 Filip Mihaljević, finale u bacanju kugle; 9:00 Ana Šimić, kvalifikacije skoka u vis

KANU: Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale; Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, polufinale i finale

Petak, 6. kolovoza

ATLETIKA: 12:50 Sara Kolak, finale u bacanju koplja

VATERPOLO: Polufinale

Subota, 7. kolovoza

ATLETIKA: 7:00 Bojana Bjeljac i Matea Parlov Koštro, ženski maraton; 19:00 Ana Šimić, finale skoka u vis

KARATE: Ivan Kvesić, kompletni program kategorije preko 75 kg

Nedjelja, 8. kolovoza

VATERPOLO: Finale

Komentiraj