U derbiju sa šest golova Dinamo i Rijeka osvojili po bod

01.08.2021., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 03. kolo, GNK Dinamo - HNK Rijeka. Lovro Majer, Issah Abass.

Luka Stanzl/PIXSELL

Odličan derbi Dinama i Rijeke, koji je odigran na Maksimiru u sklopu 3. kola HT Prve lige, završio je bez pobjednika. Konačan rezultatom bio je 3:3 (2:3). Za domaćine su se u strijelce upisali Dino Perić, Lovro Majer i Mislav Oršić dok je za goste uz dvostrukog strijelca Issaha Abassa poentirao i Josip Drmić. Dok su Plavi svoja dva pogotka postigli nakon loših reakcija gostujućeg vratara Labrovića sva tri zgoditka Bijelih bila su prava poslastica.

Dinamo tako nakon tri kola na kontu ima četiri boda dok su izabranici Gorana Tomića i dalje na vrhu ljestvice sa sedam osvojenih bodova.

Tomečaj je u 4. minuti ubačajem s desne strane u petercu pronašao Abassa, ali on je loše zahvatio loptu koja je otišla pokraj gola. Već u sljedećoj minuti na drugoj strani tereni u šansi je Menalo, no njegov udarac s desetak metara iskosa od bloka Smolčića pogađa vanjski dio mreže.

Dinamo je u vodstvo došao u 9. minuti pogotkom Perića koji je u petercu iskoristio lošu reakciju vratara Labrovića te je glavom poslao loptu u mrežu. Prethodno je Majer iz kornera na drugoj stativi pronašao Gavranovića koji je vratio loptu do Franjića, a on je upisao asistenciju.

01.08.2021., stadion Maksimir, Zagreb – Hrvatski Telekom Prva liga, 03. kolo, GNK Dinamo – HNK Rijeka. Dino Peric Photo: Igor Soban/PIXSELL

Ristovski je u 15. minuti na drugoj stativi pronašao Oršića koji je povratnom loptom tražio Majera, no lopta od Smolčića odlazi u novi korner. Nakon ubačaja iz kuta u bloku Escovala završio je snažan udarac Theophilea s desetak metara.

Rijeka je do izjednačenja mogla doći u 22. minuti kada je Drmić oduzeo loptu Periću te se sjurio prema golu Dinama, no ispred Livakovića odlučio se za dribling umjesto udarca nakon kojega je obrana Plavih barem privremeno uspjela otkloniti opasnost.

Gosti do gola ipak dolaze u nastavku akcije kada je lopta došla do Abassa, a on je snažnim i preciznim udarcem pogodio suprotni kut Dinamova gola.

01.08.2021., stadion Maksimir, Zagreb – Hrvatski Telekom Prva liga, 03. kolo, GNK Dinamo – HNK Rijeka. Abass Issah Photo: Igor Soban/PIXSELL

U 26. minuti iz daljine je dobro pucao Franjić, a Labrović ipak uspijeva odbiti nezgodnu loptu koja je odskočila ispred njega.

Ivanušec je u 32. minuti odlično gađao suprotni kut s 18 metara iskosa, no lopta je prohujala malo pokraj olvira gola.

Plavi do novog gola dolaze već u sljedećem napadu kada je Gavranović uposlio Menala, a on je prepustio loptu Majera koji je s desetak metara uspio prebaciti Labrovića te uz pomoć stative poslati loptu u mrežu Rijeke.

01.08.2021., stadion Maksimir, Zagreb – Hrvatski Telekom Prva liga, 03. kolo, GNK Dinamo – HNK Rijeka. Lovro Majer, Luka Ivanusec,

Rijeka se u igru vraća u 38. minuti kada je ponovno pogodio Abass. Ovaj put je iskoristio pogrešku Majera te je s 18 metara pogodio na identično mjesto kao i kod prvog gola. Ganski napadač se tako na idealan način predstavio u svom prvom hrvatskom derbiju.

Već pet minuta kasnije novi eurogol postižu nogometaši Rijeke. Ovaj put je izvrsno u rašlje sa 16 metara iz okreta pogodio Drmić.

01.08.2021., stadion Maksimir, Zagreb – Hrvatski Telekom Prva liga, 03. kolo, GNK Dinamo – HNK Rijeka. Josip Drmic.

U 45. minuti bilježimo novi dobar pokušaj Abass, ali sad Livaković odbija loptu u korner.

Dinamo je blizu izjednačenja bio u 50. minuti kada je Majer iz kornera pronašao Jakića no njegov dobar udarac glavom brani Labrovića. Na odbijenoj lopti najbrži je Gavranović, a njegov pokušaj s gol crte izbija Tomečak.

Rijeka uzvraća u 53. minuti kada je Drmić nakon odlične asistencije Abassa izašao pred Livakovića, a golman Dinama izlazi kao pobjednik tog duela nakon čega se oglasio i pomoćni sudac signalizirajući zaleđe.

Dinamo je izjednačio u 59. minuti nakon nove katastrofalne reakcije golmana Labrovića. On je ispustio ubačaj Theophilea, a pogrešku je iskoristio Oršić te je s desetak metara uz neuspješni blok Escovala poslao loptu u gol Rijeke.

01.08.2021., stadion Maksimir, Zagreb – Hrvatski Telekom Prva liga, 03. kolo, GNK Dinamo – HNK Rijeka. Mislav Orsic Photo: Igor Soban/PIXSELL

U 61. minuti Drmićev pokušaj iz slobodnog udarca s oko 20 metara odlazi iznad vrata. Oršić je u 69. minuti iz kornera uposlio Perića, a on ovaj put nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Oršić je dobro pucao s dvadesetak metara iskosa u 73. minuti, a lopta prošla malo pored suprotne vratnice.

Sudac Pejin je u 75. minuti pokazao na bijelu točku nakon što je Ampem u kaznenom prostoru srušio Kastratija, ali potom se oglasio pomoćni sudac koji je signalizirao prethodno zaleđe kosovskog ofenzivca.

U 77. minuti Oršić je iz kuta odlično asistirao Petkoviću, a njegov udarac glavom sigurno brani dobro postavljeni Labrović.

Ivanušec je u 81. minuti uposlio Oršića koji se pored Tomačaka izborio za udarac s deseta metara iskosa, no Labrović fantastičnom reakcijom čuva svoju mrežu. Tri minute kasnije udarac je s ruba kaznenog prostora uputio i Ivanušec, a vratar Rijeke je bio spreman i na taj pokušaj.

Theophile je u 85. minuti ubalačajem s desne strane pronašao Petkovića, a njegov udarac glavom odlazi pored stative. Oršić je u 88. minuti pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa, a lopta od živog zida odlazi u korner.

U 94. minuti susreta šansu je imao Ristovski koji je iz voleja sa 12 metara loptu poslao visoko iznad gola. Minutu kasnije posljednji udarac na susretu uputio je Perić nakon ubačaja Mišića, no ni on nije bio precizan.