U-17 Mladi Vatreni izgubili šanse za odlazak na Europsko prvenstvo

Goran Stanzl/PIXSELL

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina poražena je i u drugom susretu UEFA Elitnog kola, te tako izgubila sve šanse za odlazak na Europsko prvenstvo,

Danas su izabranici Darija Bašića igrali protiv Šveđana, te izgubili s 2:1. Isak je doveo Šveđane u vodstvo u 65. minuti, povećao je Bergqvist u 71., a počasni pogodak za mlade Hrvate postavio je Javorčić u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U prvoj utakmici dana, Portugal je u Puli svladao Wales 1:0 golom Josea Gomeza te vodi na tablici sa svih šest bodova. U posljednjem kolu, mladi Vatreni u ponedjeljak igraju upravo protiv Portugala (Aldo Drosina, Pula, 15:30), dok Šveđani u istom terminu na rovinjskoj Valbruni igraju s Velšanima.