U 120. MINUTI: Slaven Bilić izbacio Liverpool iz Kupa

epa05121408 West Ham manager Slaven Bilic gives instructions to their players during the English Premier League game between West Ham United and Manchester City at the Boleyn ground in London, Britain, 23 January 2016.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Nogometaši West Hama predvođeni hrvatskim stručnjakom Slavenom Bilićem izborili su plasman u osminu finala engleskog FA kupa nakon što su u ponovljenom dvoboju 4. kola na Boleyn Groundu nakon produžetaka pobijedili Liverpool 2-1.

Junak utakmice bio je Angelo Obinze Ogbonna koji je pobjednički pogodak postigao u 120. minuti utakmice.
Prije devet dana Liverpool i West Ham su na Anfieldu odigrali bez golova, pa je utakmica ponovljena, ali ovoga puta na travnjaku ‘Čekičara’. Niti večeras nije bilo pobjednika u regularnih 90 minuta igre. Susret je završio 1-1, pa je pitanje pobjednika razriješeno u produžetku u kojem su domaćini stigli do gola i velikog slavlja.
Bio je to već četvrti ogled ‘Hammersa’  i ‘Redsa’ ove sezone i Liverpool niti jednom nije slavio. West Ham je u prvenstvu upisao dvije pobjede (3-0, 2-0), prvi susret u FA kupu je završio 0-0, a sada je West Ham pobijedio nakon produžetaka.
Domaćin je poveo u 45. minuti golom Michaila Antonia na asistenciju Ennera Valencije. Liverpool je izjednačio u 48. minuti sjajnim pogotkom Philippea Coutinha iz slobodnog udarca. Mladi Brazilac je nadmudrio suparnike provukavši loptu ispod ‘živog zida’. U nastavku susreta obje su momčadi imale nekoliko odličnih prilika, no rezultat se nije mijenjao. Možda i najbolju priliku na utakmici imao je napadač Liverpoola Christian Benteke koji je u sedmoj minuti produžetka sam krenuo prema suparničkim vratima, no njegov udarac je sjajno obranio Darren Randolph. Kada se već činilo kako ćemo gledati jedanaesterce Ogbonna je zabio za 2-1.
Zanimljivo, igrači West Hama su u prvom poluvremenu dva puta uzdrmali okvir gola. U 16. minuti je vratnicu pogodio Joey O’Brien, a u 38. minuti i Dimitri Payet iz slobodnog udarca. Vratnicu je pogodio i veznjak Liverpool Coutinho u 34. minuti.
West Ham će u osmini finala igrati protiv Blackburn Roversa 21. veljače na stadionu Ewood Park.