Turska: Gol Vide u pobjedi Besiktasa protiv Fenerbahcea

Hrvatski nogometni reprezentativac Domagoj Vida bio je strijelac za Besiktas koji je u velikom derbiju 23. kola turskog prvenstva na svom terenu svladao Fenerbahce sa 3-1 (0-1).

Nakon što su gosti u prvom poluvremenu poveli preko Fernandaoa u 8. minuti, upravo je Vida svojim golom na startu drugog dijela inicirao preokret.

Naš je reprezentativni stoper sjajnu utrčao na drugu vratnicu i snažnim udarcem glavom iz punog trka s pet metara zakucao loptu u mrežu za 1-1.

Bio je to prvi Vidin gol za Besiktas u koji je stigao ove zime iz Dinama iz Kijeva.

Vida je iz igre izašao u 63. minuti, da bi se nakon njegova izlaska u junaka pobjede Besiktasa s dva gola pretvorio Portugalac Quaresma. On je prvo sjajnim udarcem vanjskim dijelom kopačke pogodio za 2-1 u 73. minuti, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu golom za 3-1.

Branitelj naslova Besiktas ovom se pobjedom bodovno izjednačio s Fenerbahceom, oba sastava imaju po 44 boda, tri manje od vodećeg Galatasaraya, a dva manje uz utakmicu više od drugog Istanbul BB-a koji će svoju susret 23. kola igrati u ponedjeljak kada će ugostiti Genclerbirligi.