Tudorov Marseille izbacio PSG i ušao u četvrtfinale Kupa!

epa10455668 Olympique Marseille's Croatian head coach Igor Tudor reacts during the French Cup round of 16 match soccer match between Olympique Marseille and Paris Saint Germain, in Marseille, southern France, 08 February 2023.  EPA/SEBASTIEN NOGIER

EPA/SEBASTIEN NOGIER

Hrvatski nogometni trener Igor Tudor s Marseilleom je na domaćem terenu na Velodromeu svladao Paris SG sa 2-1 (1-1) te se plasirao u četvrtfinale Francuskog kupa.

Marseille je bio bolji u prvom poluvremenu te je poveo iz kaznenog udarca kojega je realizirao Alexis Sanchez (31-11m) nakon prekršaja Segija Ramosa na Cengizu Underu. No, u posljednjoj akciji prvog poluvremena Ramos (45+2) je udarcem glavom nakon kornera poravnao na 1-1. Pobjedu Marseilleu sjajnim je udarcem sa 16 metara početkom nastavka osigurao Ruslan Malinovskij (57).

Ranije u srijedu je stoper hrvatske reprezentacije Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta za Lyon te iskoristio pobjednički 11-erac u četvrtoj seriji raspucavanja za konačnu 6-4 (2-2) pobjedu protiv Lillea. Lyon je poveo 2-0 golovima Cherkija (8) i Lacazettea (23), no Lille se uspio vratiti preko Davida (29-11m) i Zhegrove (64), pa se pristupilo izvođenju 11-eraca. Sva četiri igrača Lyona, među kojima je kao četvrti bio i Lovren, bila su sigurna, dok je Lopes obranio udarac Bayeu, dok je Weah zatresao gredu.

Putem 11-eraca plasman u četvrtfinale izborio je i Nantes na gostovanju protiv Angersa, nakon 90 minuta je bilo 1-1, a nakon 11-eraca 5-3 za Nantes, te Annecy koji je s ukupnih 7-6 kao gost svladao FC Pariz, nakon 90 minuta je također bilo 1-1.

Drugoligaš Rodez je kao gost iznenadio Auxerre svladavši ga sa 3-2, Toulouse je svladao Reims sa 3-1, a Grenoble Vierzon sa 1-0.

U četvrtak će svoj susret osmine finala igrati Lorient i Lens.

REZULTATI OSMINE FINALA:
Paris FC – Annecy 1-1 (Boutaib 90+1 / Farade 68-11m) – 11-erci: 6-7
Angers – Nantes 1-1 (Sima 6 / Mollet 87) – 11-erci: 3-5
Lyon – Lille 2-2 (Cherki 8, Lacazette 23 / David 29-11m, Zhergova 64) – 11-erci: 6-4
Toulouse – Reims 3-1 (Diouf 23-ag, Aboukhlal 35, Chaibi 62 / Cajuste 89)
Vierzon – Grenoble 0-1 (Nestor 53)
Auxerre – Rodez 2-3 (Niang 45+2, Jubal 90+1 / Mendes 3, Corredor 68, Park Jung-Bin 76-11m)
Marseille – Paris SG 2-1 (Alexis 31-11m, Malinovskij 57 / Ramos 45+2)