Tudor gostujućom pobjedom ponovo drugi. Srušio klupski rekord

epa10455668 Olympique Marseille's Croatian head coach Igor Tudor reacts during the French Cup round of 16 match soccer match between Olympique Marseille and Paris Saint Germain, in Marseille, southern France, 08 February 2023.  EPA/SEBASTIEN NOGIER

EPA/SEBASTIEN NOGIER

U posljednjem susretu 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille, kojeg vodi Igor Tudor, je na gostovanju pobijedio Toulouse sa 3-2 vrativši se na drugo mjesto le Championnata.

Tudorova momčad je do važna tri boda stigla preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti susreta golom Thijsa Dallinga i do kraja poluvremena Toulouse je držao vodstvo. No, u nastavku su gosti okrenuli rezultat s tri gola, a strijelci su bili Chancel Mbemba (52), Cengiz Under (59) i Nuno Tavares (78). Tri minute prije kraja Ado Onaiwu je smanjio na 2-3 ugrozivši pobjedu OM-a, no Marseille je do kraja susreta sačuvao pogodak prednosti.

Ovom pobjedom OM se vratio na drugo mjesto i sada ima 52 boda, pet manje od PSG-a koji je u spektakularnoj utakmici punoj preokreta svladao Lille sa 4-3.

Tudor oborio klupski rekord

Hrvatski trener na klupi francuskog prvoligaša ostvario je i klupski rekord. Nikada nitko prije njega nije uspio na klupi nekadašnjeg prvaka Europe sakupiti 52 boda nakon 24 kola.

“Bila je to teška utakmica protiv odlične momčadi Toulousea, uz dobru organizaciju. Moram im čestitati na stanju duha. Time je ova pobjeda još vrijednija. Rekao sam dečkima da odigraju stvarno dobro drugo poluvrijeme kako bi ovdje osvojili bodove. Tolouse je bio jako dobar. Razliku je činila kvaliteta naših igrača”, rekao je Tudor nakon susreta.

Dodao je da su njegovi igrači željeli osvojiti sva tri boda prije utakmice s PSG-om. “Bilo je važno pobijediti jer smo igrali poslije njih, s mnogo većim pritiskom. Dečki su željeli stići na sljedeću utakmicu s pobjedom. Naravno, bilo bi bolje doći s pobjedom nego s porazom. Čuo sam da je neki trener to jednom rekao”, poručio je, prenose francuski mediji.

Mbappe i Messi spriječili senzaciju

Parižani su poveli sa 2-0 u otvaranju utakmice golovima Mbappea (12) i Neymara (17), no uslijedio je veliki preokret gostiju koji su preko Diakitea (24), Davida (58-11m) i Bambe (69) poveli sa 3-2.

Ipak, senzaciju su u samoj završnici spriječili Mbappe (87) svojim drugim golom na utakmici te Messi (90+5) sjajno izvedenim slobodnim udarcem duboko u sudačkoj nadoknadi.

Treći je Monaco koji je na gostovanju slavio protiv Bresta sa 2-1.

Aleksandar Golovin (39) i Myron Boadu (73) su zabili za momčad iz Kneževine, dok je gol za Brest postigao Jeremy Le Douaron (86).

Važne bodove u borbi za Ligu prvaka osvojili su Lens i Rennesa. Lens je pobijedio Nantes sa 3-1, dok je Rennes porazio Clermont sa 2-0.

Rennes je pobjedom protiv Clermonta prekinuo niz od tri uzastopna poraza, te upisao tek drugu pobjedu uz čak pet poraza u zadnjih sedam susreta u svim natjecanjima.

S druge strane Clermont je nastavio loš seriju trećim uzastopnim porazom, te produljenjem niza na pet susreta bez pobjede.

Domaćin je poveo u 37. minuti golom Arnauda Kalimuenda na asistenciju hrvatskog reprezentativca Lovre Majera. Isti je igrač u 62. minuti zabio za 2-0. Gosti su se mogli vratiti u 69. minuti, no Muhammed Cham je pogodio desnu stativu.

Majer je u pobjedničkom sastavu igrao do 85. minute kada je umjesto njega u igru ušao Jeremy Doku.

Vodeći Paris SG sada ima 57 bodova, OM je drugi sa 52, dok Monaco na trećem mjestu ima 50 bodova. Slijede Lens (49), Rennes (43), Lille (41)…