TROFEJ BERNABEU Real bolji od Fiorentine, Badelju jedno poluvrijeme

epa06153905 Real Madrid´s Brazilian midfielder Casemiro celebrates after scoring against Deportivo La Coruna during the Spanish Primera Division soccer match between Deportivo La Coruna and Real Madrid played at Riazor stadium in A Coruna, 20 August 2017.  EPA/Cabalar

Europski nogometni prvak Real Madrid pobijedio je sa 2-1 talijansku Fiorentinu u prijateljskoj utakmici igranoj na madridskom Santiago Bernabeu i tako osvojio tradicionalni Trofej Bernabeu kojim svake godine otvara sezonu.

Fiorentina je povela u 4. minuti pogotkom veznog igrača Jordana Veretouta, a u 7. minuti je izjednačio napadač Borja Majoral nakon asistencije Cristiana Ronalda. Portugalski 32-godišnji napadač donio je pobjedu Real Madridu u 33. minuti kada je s lijeve strane odapeo udarac pa atraktivno pogodio suprotni gornji kut vratara Fiorentine.

Za Fiorentinu je prvih 45 minuta odigrao hrvatski reprezentativni vezni igrač Milan Badelj, a onda je trener Stefano Pioli promijenio gotovo kompletnu postavu, dok je na klupi Real Madrida ostao hrvatski kapetan Luka Modrić. Vezni Mateo Kovačić zbog ozljede lijeve nogone nije bio u sastavu španjolskog prvaka.

Trofej Bernabeu igra se u čast nekadašnjeg predsjednika madridskog kluba Santiaga Bernabeua koji je bio na čelu Real Madrida od 1943. do 1978. godine.

Za Real Madrid su u prvoj postavi zaigrali Cristiano Ronaldo te kapetan i branič Sergio Ramos koji zbog skupljenih kartona nemaju pravo nastupa u nedjelju protiv Valencije, u drugom kolu španjolskog prvenstva.

Oko stadiona su bile pojačane policijske snage nakon terorističkog napada u Kataloniji prošli tjedan. Utakmica je počela minutom šutnje za 15 poginulih u Barceloni i Cambrilsu, a domaći navijači su razvukli transparent na kojem je pisalo “Ne bojimo se”.