Tri gola Ronalda u pobjedi Uniteda protiv Tottenhama, opet su četvrti

epa09819716 Manchester United's Cristiano Ronaldo (L) in action against Tottenham's Cristian Romero (R) during the English Premier League soccer match between Manchester United and Tottenham Hotspur in Manchester, Britain, 12 March 2022.  EPA/ANDREW YATES EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/ANDREW YATES

Nogometaši Manchester Uniteda ponovno se nalaze na četvrtom mjestu ljestvice engleskog prvenstva nakon što su u odličnom dvoboju 29. kola na svom Old Traffordu svladali Tottenham Hotspur sa 3-2 (2-1).

Junak pobjede bio je Cristiano Ronaldo koji je postigao sva tri pogotka za United te tako poništio sve napore gotiju koji su dva puta uspijevali nadoknađivati zaostatak.

Prvi pogofdak Ronaldo je psotigao snažnim udarcem s više od 20 metara u 12. minuti, no Tottenham je izjednačio u 35. minuti iz kaznenog udarca kojega je izveo Kane, a nakon igranja rukom Alexa Tellesa u svom kaznenom prostoru. Samo tri minute potom Ronaldo je vratio United u prednost uguravši loptu u mrežu iz velike blizine nakon ubacivanja Sancha. Novo poravnanje za goste stiglo je nakon autogola Maguirea u 72. minuti, on je pokušao spriječiti Reguilonovo ubacivanje za Romera i svladao De Geu. Ipak, da tri boda ostanu u manchesteru pobrinuo se Ronaldo svoim trećim golom u 81. minuti kada je bio najviši u skoku pred gostujućim vratima i glavom svladao Llorisa.

Četvrti United sada ima 50 bodova, dva više, ali i čak četiri utakmice više od petog Arsenala dok je Tottenham sedmi sa 45 bodova.

Ranije u subotu Liverpool se približio vodećem Manchester Cityju na samo tri boda zaostatka 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Brighton and Hove Albiona. Domaći su bili bolji suparnik u prvih 15-ak minuta susreta, ali to nisu znali materijalizirati, da bi se ključni trenutak susreta dogodio u 19. minuti. Matip je uputio dugu loptu prema Lusi Diazu koji je izbjegao zaleđe, a zatim i iskoristio pogrešnu procjenu domaćeg vratara Sancheza koji je ostao u “ničijoj zemlji” te glavom s ruba kaznenog prostora poslao loptu u mrežu. Potom je Sanchez i pogodio nekontrolirano nogom Diaza u prsa te je trebao biti i isključen no sudac Dean ga je ipak “poštedio”. Liverpool je pobjedu potvrdio u nastavku. Nakon što je Bissouma nespretno rukom zaustavio udarac Manea, Dean je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač u 61. minuti bio je Salah.

Drugi Liverpool sada ima 66 bodova, tri manje od Manchester Cityja koji će u ponedjeljak gostovati kod Crystal Palacea, dok je Brighton 13. sa 33 boda.

REZULTATI 29. KOLA,
Subota:
Brighton and Hove Albion – Liverpool 0-2 (Diaz 19, Salah 61-11m)
Brentford – Burnley 2-0 (Toney 85, 90+3-11m)
Manchester United – Tottenham Hotspur 3-2 (C. Ronaldo 12, 38, 81 / Kane 35-11m, Maguire 72-ag)