Tri dana nakon teškog poraza, Bayern Unionu zabio pet golova

epa09554014 Bayern´s Robert Lewandowski (L) in action with Christopher Trimmel of Union (R) during the German Bundesliga soccer match between 1. FC Union Berlin and FC Bayern Munich in Berlin, Germany, 30 October 2021.  EPA/FILIP SINGER CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/FILIP SINGER

Bayern München svladao je Union u Berlinu s 5-2 u 10. kolu njemačkog prvenstva i to samo tri dana nakon teškog poraza u Kupu u Mönchengladbachu (0-5).

Bavarci su u srijedu doživjeli najveći poraz od 1978. godine, ali su u Berlinu glatko dobili Union. Bayern nakon samo 23 minute igre vodio s 2-0 pogocima Roberta Lewandowskog, Leroy Sane je zabio za 3-0 u 35. minuti, da Niko Giesselmann u završnici prvog poluvremena smanjio za domaćina.

U nastavku su za Bayern pogađali Kingsley Coman i Thomas Mülle, a za Union Julian Ryerson. Josip Stanišić je igrao do 69. minute.

Bayern vodi s bodom više od Borussije koja je u Dortmundu porazila Koeln s 2-0 pogocima Thorgana Hazarda i Steffena Tiggesa.

Trećeplasirani Freiburg nadigrao je posljednjeplasirani Greuther Fürth sa 3-1 s dva autogola i pogotkom iz penala, Wolfsburg je u Leverkusenu iznenadio Bayer s 2-0, a Mainz u gostima Arminiju Bielefeld 2-1.