Trener PSG-a Mauricio Pochettino: Igrači se nekad slože da budu zamijenjeni, nekad ne

PSG's Lionel Messi looks at PSG's head coach Mauricio Pochettino after he was substituted during the French League One soccer match between Paris Saint-Germain and Lyon at the Parc des Princes in Paris Sunday, Sept. 19, 2021. (AP Photo/Francois Mori)

AP Photo/Francois Mori

PSG je na svom stadionu golom Maura Icardija u zadnjim trenucima utakmice na asistenciju Kyliana Mbapea pobijedio Lyon s 2-1, međutim glavna priča dana je izlazak iz igre Lea Messija. Argentinac je zamijenjen u 76. minuti pri rezultatu 1-1, umjesto njega ušao je Achraf Hakimi. Messi pri izlasku terena nije baš izgledao sretno, a nije ni prihvatio pozdrav rukom trenera Mauricija Pochettina.

“Mislim da svi znaju kako u momčadi od 35 igrača imamo sjajnih pojedinaca. Samo njih 11 može igrati, nikako više od toga”, komentirao je trener PSG-a Pochettino nakon utakmice. “Odluke koje donosim su za dobro momčadi i svakog pojedinca, svaki trener misli tako, a odluke se ponekad pokažu dobrima, a nekad ne. Igrači se nekad slažu s odlukom da ih se zamijeni, nekad ne. Uostalom, zato smo mi tu kao treneri”.

Messi protiv Lyona nije briljirao, imao je odličnu šansu za dodavanje Neymara ali mu je vratar Anthony Lopes obranio, i slobodni udarac iz kojega je pogodio mjesto gdje se spajaju stativa i greda. S terena je ispraćen pljeskom, ali ne i ovacijama.

“Pitao sam ga kako je, on je rekao da je OK. To je bio cijeli naš razgovor”, rekao je Pochettino.

Messi je do sada odigrao tri utakmice za PSG, bez postignutog gola, s tim da je dva puta pogodio vratnicu. Protiv Lyona PSG je igrao u 4-2-3-1 formaciji sa Neymarom, Messijem i Di Marijom u ofenzivnoj trojki te Mbapeom na mjestu napadača. Lyon je poveo u 54. minuti golom Lucasa Paquete na ubačaj Karla Ekambija, izjednačio je Neymar iz kaznenog udarca u 66. minuti.

PSG nakon šest kola ima 18 bodova i gol razliku 18-6, drugi je Marseille koji iz pet utakmica ima 13 bodova.