Treći uzastopni poraz Kovačeva Eintrachta

12.06.2015., stadion Poljud, Split - Kvalifikacijska utakmica za odlazak na Europsko prvenstvo koje ce se odrzati 2016. godine u Francuskoj, skupina H, 6. kolo, Hrvatska - Italija. Ante Rebic. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač, doživio je treći uzastopni poraz, u subotu u gostima kod Herthe izgubio je 0-2, a strijelci su bili Vedad Ibišević (52) i Vladimir Darida (83).

Hrvatski napadač u dresu Eintrachta Ante Rebić imao je dvije dobre prigode, u 29. i 46. minuti, ali ih nije uspio realizirati. Također, ovo je druga utakmica u nizu koju je Eintracht završio sa deset igrača, jer je Haris Seferović isključen u 78. minuti.

U 22. kolu Bundeslige vodeći Bayern je “razvalio” davljenika Hamburger sa 8-0, a Robert Lewandowski postigao je hat-trick (24-PEN, 42, 54). Dva pogotka dodao je Kingsley Coman (65, 69), a po jedan Arturo Vidal (17), David Alaba (56) i Arjen Robben (87).

Drugoplasirani Leipzig drži korak sa Bayernom, kod kuće je dobio Koeln sa 3-1.

Nakon potopa u Ligi prvaka Bayer Leverkusen je ugostio Mainz i doživio je novo razočaranje, izgubivši 0-2. Goste su do pobjede doveli Stefan Bell (3) i Levin Öztunali (11), a hrvatski branič Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret za poražene “apotekare”.

Posljednjeplasirani Darmstadt, za kojeg je hrvatski napadač Antonio Čolak igrao do 76. minute, doživio je novi poraz, izgubivši na svom terenu od Augsburga 1-2, a pobjednički gol za goste zabio je Raul Bobadilla u 85. minuti.

I Borussia Dortmund je uhvatila pobjednički ritam, upisavši treću pobjedu u posljednja četiri kola. U gostima je svladala Freiburg sa 3-0 uz dva gola Aubameyanga (55, 70) i jedan Papastathopoulosa (13).

Dan ranije  Werder je na gostovanju pobijedio Wolfsburg sa 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.