Trae Young srušio i Philadelphia 76-erse, Luka Dončić nije mogao sam protiv LA Clippersa

epa08613773 LA Clippers forward Kawhi Leonard (L) draws a foul by Dallas Mavericks guard Luka Doncic (R) during the first half of the NBA basketball first-round playoff game two at the ESPN Wide World of Sports Complex in Kissimmee, Florida, USA, 19 August 2020.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JOHN G. MABANGLO

Trae Young je novom sjajnom utakmicom najzaslužniji što je Atlanta u prvoj utakmici polufinala doigravanja Istočne konferencije pobijedila favoriziranu Philadelphiju. Hawksi su u ludoj završnici došli do pobjede 128-124. Nakon što je u seriji prvog kruga doigravanja protiv New York Knicksa prosječno ubacivao po 29 koševa, protiv 76-ersa Young je krenuo sa 35 koševa (šut 11/23) i 10 asistencija, odlični su bili sa po 21 košem još i Bogdan Bogdanović (šut 7/17) i John Collins (7/9).

Na samo osam minuta prije kraja Atlanta je vodila sa velikih 19 koševa razlike ali serijom 11-0 Philadelphia se opasno približila da bi kasnije stigli i do zaostatka od samo tri koša, no Atlanta se uspjela othrvati i doći do gostujuće pobjede.

Joel Embiid se vratio nakon ozljede koljena i bio najbolji kod 76-ersa a 39 koševa (12/21) i 9 skokova.

„Dobilli smo žestok udarac. Bili su agresivniji od nas, bili su fizički moćniji, bolje su krenuli u utakmicu, rekao je trener Philadelphije Doc Rivers nakon poraza.

Los Angeles Clippers su pred 7.500 gledatelja u svojoj dvorani u odlučujućoj utakmici pobijedili Dallas Mavericks sa 126-111 i ušli u polufinale Zapadne konferencije gdje ih čeka Utah Jazz. Clippersi su tako postali tek šesta momčad koja je prošla nakon početna dva domaća poraza u seriji doigravanja.

Kawhi Leonard je opet bio najbolji kad je najviše trebalo. U utakmici u kojoj se Dallas držao tek u prvoj četvrtini, Leonard je dominirao sa 28 koševa (10/15), 10 skokova i 9 asistencija. Veliku pomoć imao je u Marcusu Morrisu koji je ubacio 23 koša i za tricu šutirao 7/9 i Paulu Georgeu koji je šutirao 5/15 za 22 koša ali je uhvatio 6 skokova i dao 10 asistencija. Ivica Zubac je za 2 minute u igri ostao bez učinka. Clippersi su za tri koša ukupno gađali 20/43 a Mavericksi tek 10/36.

Luka Dončić je odigrao još jednu briljantnu partiju, ali nije bilo dovoljno za pobjedu: 46 koševa (17/30), 14 asistencija i 7 skokova!