Tottenham izborio plasman u četvrtfinale Lige prvaka

epa07415955 Dortmund's Jadon Sancho (C) in action during the UEFA Champions League round of 16, second leg soccer match between Borussia Dortmund and Tottenham Hotspur in Dortmund, Germany, 05 March 2019.  EPA/ARMANDO BABANI

Nogometaši Tottenhama izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala u Dortmundu pobijedili Borussiju sa 1-0 i tako potvrdili pobjedu 3-0 iz prve utakmice.

Pogodak odluke zabio je Harry Kane u 49. minuti.

Tottenham je sav posao obavio u prvom susretu u kojem je slavio sa 3-0. Borussija je u uzvratu dominirala, stvarala prilike, ali ponovo nije uspjela zatresti mrežu londonskog sastava.

Prvu priliku na utakmici imao je Marco Reus u 21. minuti, no Hugo Lloris je bio spreman. U 33. minuti opasno je zaprijetio Julian Wiegl i to dva puta, prvo glavom, a potom nogom, ali je francuski vratar dva puta sjajno reagirao.

Samo minutu kasnije Mario Gotze je opalio s lijeve strane, no Lloris je i to obranio. U 37. minuti Jadon Sancho je dobro pucao po sredini gola, ali je golman još jednom bio spreman. Njemački sastav je u prvom poluvremenu imao 70 posto posjeda lopte i čak 12 udaraca, ali nije uspio probiti englesku obranu.

Jedinu priliku u prvom poluvremenu Tottenham je imao u 31. minuti kada je Son Heung-Min izbio sam ispred Romana Burkija, ali je pucao pored gola.

Sve Borussijine promašaje iz prvog dijela kaznio je Harry Kane u 49. minuti zabivši gol nakon sjajne asistencije Mousse Sissoka. Bio je to njegov 24. europski gol čime je postao prvi klupski strijelac u europskim natjecanjima.

Spursi su posljednji put izborili plasman u četvrtfinale 2011. godine izbacivši Milan, a potom su u četvrtfinalu ispali od Real Madrida.

BORUSSIA DORTMUND – TOTTENHAM 0-1

DORTMUND. Stadion Westfalen – 65.800 gledatelja; Sudac: Danny Makkelie (Nizozemska);

Strijelci: 0-1 Kane (49)