Tinejdžer osvojio zlato u maratonu za Eritreju

EPA

Tinejdžer Ghirmay Ghebreselassie osvojio je u subotu prvu zlatnu medalju za Eritreju na svjetskim atletskim prvenstvima, pobijedivši u maratonu s rezultatom od 2 sata, 12 minuta i 27 sekundi.

Devetnaestogodišnji Ghebreselassie odlučujuću prednost pred rivalima ostvario je u zadnjih šest kilometara maratonske utrke. Drugi je sa zaostatkom od 40 sekundi u cilj na pekinškom stadionu “Ptičje gnijezdo” ušao Etiopljanin Yemane Tsegay, a treći je s više od minute zaostatka bio Solomon Mutai iz Ugande.

Pobjeda Ghebreselassiea donijela je Eritreji prvo zlato u povijesti na nekom atletskom svjetskom prvenstvu, dosad je jedino dugoprugaš Zersenay Tadesse osvojio srebro na 10.000 metara 2009. godine u Berlinu.