THE SPECIAL ONE POD POJAČANIM PRITISKOM Dok Mourinho šuti bujaju špekulacije

EPA/HANNAH MCKAY

Nakon subotnjeg poraza od West Hama u britanskim medijima pojačava se pritisak na Josea Mourinha, a trener Chelseaja i dalje šuti, što je plodno tlo za brojne špekulacije.

Chelsea za četiri dana igra protiv Liverpoola i mediji su uvjereni kako će portugalski trener dobiti otkaz ako ne pobijedi “redse”, te da mu neće pomoći niti ugovorna klauzula koja mu garantira 50 milijuna eura u slučaju raskida suradnje.

U tom smjeru idu i novinski napisi kako je Mourinho preko svog menadžera već kontaktirao Paris Saint-Germain i milanski Inter. Mediji tvrde da  prelazak u neki od velikih klubova iz Engleske i Španjolske ne dolazi obzir, jer je Portugalac porušio sve mostove za sobom tijekom vođenja Chelseaja i Reala.

Loši rezultati, čak pet poraza u deset kola, potakli su nagađanja i kako igrači bojkotiraju Mourinha.

“Teško mi je pronaći objašnjenje za loše rezultate. No, sigurno je da nema nikakve igračke pobune protiv Mourinha. Ako pogledate posljednjih nekoliko utakmica vidjet će te da igrači na terenu daju sve od sebe. Na špekulacije u medijima ne obraćamao pažnju, usredotočeni smo na ono što trener od nas traži”, ističe veznjak Ramires.

Stalne optužbe na račun sudaca dodatno otežavaju Mourinhov položaj. U ponedjeljak je Nogometni savez Engleske pokrenuo postupak protiv Mourinha zbog ispada na utakmici sa West Hamom. Naime, na poluvremenu je Mourinho uletio u prostoriju za suce te je izvrijeđao suca Jonathana Mossa. Zbog toga je morao drugo poluvrijeme odgledati sa tribina.

• Mourinhov ispad uslijedio je nakon što je sudac Moss poništio gol Fabregasa zbog spornog zaleđa, a u 44. minuti pokazao je crveni karton Nemanji Matiću.

“Otkad je Mourinho trener Chelseaja teško je biti sudac na njihovim utakmicama. Suci su postali žrtveni janjci, a Mourinho optužbama na njihov račun opravdava loše igre svoje momčadi. Njegovo ponašanje ugrožava imidž Premier lige i uvjeren sam da mora doći do hitnog sastanku čelnika Lige i Udruge sudaca sa Mourinhom i predstavnicima Chelseaja”, kazao je bivši predstavnik Udruge sudaca Keith Hackett.

Početkom listopada, nakon poraza Southamptona 1-3, zbog komentiranja suđenja Mourinho je kažnejn sa 50.000 funti i utakmicom suspenzije, ali drugostupanjska odluka još nije donesena jer je trener Chelseaja uložio žalbu.

Ispad u susretu protiv West Hama puno je gori, pa mediji navode kako Mourinha čeka još teža kazna i obavezni tretmani kod psihologa za kontrolu bijesa.