Težak vikend za velikane, poraženi Real Madrid, Barcelona, Bayern, Ajax i Paris Saint-Germain

epa09503204 Paris Saint Germain's Lionel Messi (C) in action during the French Ligue 1 soccer match between Stade Rennais and PSG at the Roazhon Park stadium in Rennes, France, 03 October 2021.  EPA/YOAN VALAT

EPA/YOAN VALAT

Rijetko se događaju vikendi kada toliko europskih nogometni velikana dožive poraze, a baš je takav bio prošli. Pet je velikih klubova doživjelo poraze, od kojih četiri sigurno spadaju u rubriku neočekivanih.

Real Madrid se očito nije oporavio od šokantnog domaćeg poraza od Šerifa u Ligi prvaka. Na gostovanju u Barceloni kod Espanyola izgubili su 2-1. Raul de Tomas je golom u 17. minuti naznačio da Madrižane čeka težak dan, bivši igrač Barcelone Aleix Vidal je poduplao vodstvo a Karim Banzema je u 71. minuti samo ublažio poraz koji je madridsku momčad ostavio na vrhu poretka Primere, ali sada su Atletico Madrid i Real Sociedad sa 17 bodova izjednačeni sa Realom. Luka Modrić je igrao do 62. minute.

Barcelona je velikan u problemima, pa njihov poraz od Atletica u Madridu i nije toliki šok. Golovima Lemara i Suareza Atletico je došao do nova tri boda, a Barcelona tijekom 90 minuta nije izgledala nimalo opasno, tako da je ova pobjeda zapravo uvjerljivija nego što to rezultat govori. Barcelona je na devetom mjestu Primere sa 12 bodova.

PSG je izgubio na gostovanju kod ambicioznog Rennesa za kojeg zbog ozljede nije igrao Lovro Majer. Gaetan Laborde i Flavien Tait su zabili po jedan gol u svakom poluvremenu za Rennes koji iz devet utakmica ima 12 bodova i nalazi se na devetom mjestu. PSG je ostao prvi, nakon osam pobjeda ovo im je prvi gubitak bodova.

Ajax je u osmom kolu nizozemskog prvenstva nakon šest pobjeda i jednog remija upisao poraz. Bolji je u Amsterdamu bio Utrecht golom Marka van der Maarela. Utrecht je odlično krenuo u sezonu, treći su s 17 bodova, dva manje od Ajaxa.

Možda ipak najveće iznenađenje je poraz Bayerna, i to domaći. S 2-1 bolji od Bavaraca bio je Frankfurt, i to je prvi poraz Bayerna na domaćem terenu od studenog 2019. Frankfurt je zadnji puta pobijedio Bayern u gostima u studenom 2000! Leon Goretzka je doveo Bayern u vodstvo, izjednačio je Martin Hinteregger a Filip Kostić je u 83. minuti postavio konačnih 2-1 za Eintracht. Bayer Leverkusen se sada s 16 bodova izjednačio sa Bayernom na vrhu, Frankfurt je 13. s osam bodova. U sljedećem kolu Bayer je domaćin Bayernu.

OZNAKE: real, psg, Barcelona, Bayern, Ajax