Težak poraz košarkaške reprezentacije Hrvatske od Brazila u kvalifikacijama za Olimpijske igre

30.06.2021.,Split - Utakmica skupine B kosarkaskog kvalifikacijskog turnira za plasman na Olimpijske igre  izmedju Hrvatske i Brazila  u Spaladium areni.Bojan Bogdanovic

Ivo Cagalj/PIXSELL

Hrvatska košarkaška reprezentacija je u splitskoj Spaladium areni doživjela težak 94-67 poraz od Brazila u skupini B kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Tokiju. Brazilci pod vodstvom Aleksandra Petrovića su dominirali kroz cijelu utakmicu i jasno pokazali kolika je zapravo (ne)kvaliteta aktualne hrvatske košarke. Hrvatskoj je za prolaz u polufinale potrebna pobjeda protiv Tunisa u utakmici koja se igra u četvrtak u 20 sati. Tunis je prethodno u utorak poražen od Brazila 83-57.

Hrvatska je počela u petorci Ukić, Bogdanović, Drežnjak, Šakić, Bilan, ali od početka je bilo jasno da je Brazil u napadu prebrz a u obrani prečvrst za momčad Veljka Mršića i već u 7. minuti bilo je 23-10 za goste. Nerješiv problem za Hrvate bio je 36-godišnji Rafael Hettsheimeir, 208 cm visoki centar Flamenga koji je pogađao i izvana i ispod koša. Na poluvremenu je bilo 45-34, s tim da je Bogdanović bio na 2 koša uz šut 1/5 i 4 izgubljene lopte dok je Hezonja bio na 1/6, uz očajnu rolu u obrani. Jedini koji je nešto igrao bio je veteran Ukić, 8 koševa (3/5) i 3 asistencije.

U trećoj četvrtini proigrao je Bogdanović i zabio 11 koševa, ali bez pomoći suigrača. S druge strane zaigrao se Bruno Caboclo, pogađao je, skakao i igrao obranu. U tih 10 minuta Brazil je još za 5 koševa povećao prednost.

Potpuni potop uslijedio je u zadnjih 10 minuta koje su Brazilci dobili 23-12.

Za Brazil Hettsheimeir je zabio 20 (6/10), Caboclo 17 koševa (7/10) i 8 skokova, Leonardo Meindl 14 koševa (5/9), Anderson Varejao 11 koševa (4/7).

U momčadi Hrvatske svi su odigrali loše, statistički to čak izgleda bolje nego u realnosti: Bogdanović 16 koševa (5/11) i 6 izgubljenih lopti, Ukić 13 koševa (5/9) i 4 asistencije, Hezonja 9 koševa (1/7) i 3 izgubljene lopte, Ante Žižić 9 koševa (4/5), Miro Bilan 6 koševa (2/6) i 7 skokova.

OZNAKE: košarka