Teklić u dramatičnom dvoboju srušio Lokomotivu i promovirao Varaždin na drugo mjesto ljestvice

11.09.2022., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - SuperSport HNL, 08. kolo, NK Lokomotiva - NK Varazdin. Tonio Teklic, Jakov-Anton Vasilj. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak / Pixsell

U posljednjem susretu 9. kola SuperSport HNL Varaždin je u Kranjčevićevoj pogotkom Tonija Teklića iz kaznenog udarca u 95. minuti slavio protiv Lokomotive rezultatom 1:2 (0:0).

Gosti su poveli početkom drugog poluvremena preko dvostrukog strijelca Teklića, a za izjednačenje domaćih je u prvoj minuti sudačke nadoknade poentirao Mateo Marić.

Izabranici Silvija Čabraje usprkos tome nisu upisali prvi neriješeni ishod u dosadašnjem tijeku prvenstvene sezone, nego šesti poraz, a Varaždin je došao do četvrte pobjede kojom je skočio na drugo mjesto poretka.

Dvoboj je bio specifičan i po činjenici da ga je vodila ciparska sudačka ekipa predvođena Chrysovalantisom Theoulijem, a on je u dva navrata pokazao na bijelu točku u korist Varaždina. Prvi kazneni udarac Teklić nije uspio realizirati, no iz drugog je mirno prevario Čavlinu.

Gosti su veliku priliku za vodstvo propustili u 29. minuti kada je Teklić iz kaznenog udarca zatresao gredu nakon čega se lopta odbila u teren za igru. Prethodno je upravo na njemu Bubanja napravio prekršaj u šesnaestercu nakon čega je ciparski sudac Chrysovalantis pokazao na bijelu točku. Zanimljivo da je Čabraja odmah nakon toga odlučio iz igre povući crnogorskog veznjaka, a priliku je dobio Smakaj.

Teklić se iskupio u 51. minuti kada je prihvatio jednu odbijenu loptu na dvadesetak metara od gola, a njegov snažan udarac je potom od bloka Kulenovića završio u desnom kutu domaćeg gola.

Lokomotiva je izjednačila u 91. minuti kada je Milićević iz kornera ubacio na drugu stativu, a Marić je s vrha peterca glavom proslijedio loptu iza leđa Zelenike.

Ni kasno izjednačenje nije domaćinu osiguralo bod. Naime u 95. minuti susreta nakon ubačaja Stanića lopta u šesnaestercu Lokomotive u ruku pogađa De Haasa, a sudac Chrysovalantis je po drugi put na susretu dosudio kazneni udarac u korist Varaždina.

Ponovno je odgovornost preuzeo Teklić koji je ovaj put Čavlinu poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za svoj treći ovosezonski pogodak i veliko slavlje svoje momčadi.