Teklić iz kaznenog udarca donio pobjedu Varaždinu nad Slaven Belupom

27.01.2023., Varazdin - Utakmica izmedju Slaven Belupa i Varazdina na Gradskom stadionu.  Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

U prvom susretu 19. kola SuperSport HNL-a Varaždin je pred 646 gledatelja na domaćem terenu bio bolji od Slaven Belupa rezultatom 1:0 (0:0). Pogodak vrijedan tri boda je u 89. minuti zabio Tonio Teklić i to iz kaznenog udarca kojeg je izborio Lovro Banovec.

Izabranici Marija Kovačevića su tako došli do sedme ovosezonske pobjede odnosno 27. boda s kojim su se na četvrtom mjestu ljestvice poravnali s Farmaceutima.

Prvu dobru priliku na utakmici kreirali su gosti u 11. minutu. Kvržić je nakon prodora po desnoj strani oštro ubacio u peterac, a Zelenika je loše reagirao te je odbio loptu ravno do Mihalića koji iz odlične situacije šalje loptu pored suprotne stative. Na isteku 20. minuti još jedan dobar ubačaj Kvržića, no Hoxha je propustio uputiti udarac.

Varaždin se ukazao u 27. minuti kada je ispucavanje Zelenike prema Šegi proslijedio Brodić, a napadač domaćih se odlučio na udarac s ruba šesnaesterca kojeg Čović brani paradom.

Deset minuta kasnije ubačajem s lijeve strane Kolarić je pronašao Brodića koji s pet metara glavom šalje loptu iznad gola, no i da je bio precizniji pogodak zbog zaleđa ne bi bio priznat. U 40. minuti bilježimo dalekometni snažni udarac Elezija koji odlazi malo iznad prečke.

Posljednji trenuci prvog dijela ponudili su kontru Farmaceuta, no istu je svojim zviždukom prekinuo sudac Titlić što je izazvalo njihovo negodovanje.

Nakon sat vremena igre udarac iz daljine je okušao i Jelenić, a lopta se na putu prema golu odbija od Brodića i prolazi pored stative. Tri minute kasnije Teklić je iz slobodnog udarca pronašao Brodića čiji udarac zbog bloka obrane ne pogađa okvir gola.

Do gola vrijednog tri boda Varaždin je došao u 88. minuti kada je iz kaznenog udarca loptu pod gredu poslao Tonio Teklić. Prethodno je sudac Titlić pokazao na bijelu točku nakon što je Hoxha u šesnaestercu zaustavio prodor Banovca.

Banovec je bio opasan i u 95. minuti kada je u posljednjem napadu na utakmici na asistenciju Puclina s desetak metara iskosa pucao ravno u vratara Slavena.

Devetnaesto kolo nastavlja se u subotu kada se od 15 sati sastaju Šibenik i Rijeka dok od 17:10 Dinamo dočekuje Lokomotivu.