TALIJANSKO PRVENSTVO: Fiorentina na vrhu, pogodak Rebića

epa05005951 Fiorentina's Gonzalo Rodriguez (C) jubilates with his teammates after scoring during the Italian Serie A soccer match ACF Fiorentina vs Frosinone Calcio at Artemio Franchi stadium in Florence, Italy, 01 November 2015.  EPA/MAURIZIO DEGL'INNOCENTI

Nedjeljnom pobjedom 4-1 u Firenci nad Frosinoneom nogometaši Fiorentine izbili su na vrh talijanske Serie A, a vodeći pogodak za ‘ljubičaste’ postigao je hrvatski nogometaš Ante Rebić.

Fiorentina je već nakon 31 minuta igre vodila 3-0, a golijadu domaće momčadi započeo je bivši igrač Splita Ante Rebić u 24. minuti. Bio je to više nenamjeran pogodak, jer je Rebić s desne strane ubacio loptu prema suparničkim vratima. No, njegov pokušaj ubačaja u idealnoj je putanji završio u suprotnim rašljama gostujućeg gola. Već minutu poslije Rebić je pogodio i vratnicu.
U 29. minuti Gonzalo Rodriguez petom je skrenuo loptu u mrežu nakon slobodnog udarca za 2-0, a u 31. minuti Babacar je realizirao kazneni udarac nakon prekršaja Diakitea u kaznenom prostoru te povisio vodstvo Fiorentine na 3-0. Do poluvremena mrežu Frosinonea zatresao je i Mario Suarez u 43. minuti.
Domaći su se u drugom poluvremenu zadovoljili visokim vodstvom, što su gosti iskoristili i sačuvali svoju mrežu, a Alessandro Frara postigao je u 87. minuti počasni pogodak za konačnih 4-1.
Uz Antu Rebića, cijelu je utakmicu u dresu Fiorentine odigrao hrvatski reprezentativac Milan Badelj, dok je trener Paulo Sousa odlučio odmarati najboljeg strijelca ‘ljubičastih’ Nikolu Kalinića koji je odgledao dvoboj s klupe za pričuve.
Fiorentina je iz 11 utakmica osvojila 24 boda i zasjela na prvo mjesto, ispred Intera koji ima isti broj bodova, ali lošiju gol-razliku. Frosinone je ostao na 17. mjestu s 10 bodova.
U nedjelju je na rasporedu još pet utakmica 11. kola talijanske Serie A, a sastaju se: Bologna – Atalanta (15 sati), Carpi – Verona, Genoa – Napoli, Udinese – Sassuolo i Lazio – Milan (20.45 sati).