TALIJANSKI KUP Napoli u četvrtfinalu, Rog asistent

epa05710013 Napoli's midfielder Emanuele Giaccherini in action during Italy Cup fourth round soccer match between SSC Napoli and ASC Spezia at San Paolo stadium in Naples, Italy, 10 January 2017.  EPA/CIRO FUSCO

Nogometaši Napolija prva su momčad koja se plasirala u četvrtfinale talijanskog Kupa, nakon što su u utorak na svom stadionu svladali drugoligaša Speziju s 3-1 (1-1), a hrvatski reprezentativac Marko Rog bio je asistent kod trećeg pogotka Napolitanaca.

Rog je bio u početnoj postavi Napolija, baš kao i njegov suigrač iz hrvatske reprezentacije Ivan Strinić, kojega je u 78. minuti zamijenio Albanac Hysaj.

Napoli je poveo već u 3. minuti pogotkom Poljaka Zielinskog. Spezia je izjednačila u 35. minuti preko Piccola, a 1-1 je bio rezultat na poluvremenu. U drugom dijelu je Napoli bio znatno bolja momčad, što je rezultiralo s još dva pogotka u mreži gostiju.

Prvo je Giaccherini u 56. minuti lijepim volejem pogodio za 2-1, a samo minutu kasnije konačnih 3-1 postavio je Gabbiadini koji je prsima ugurao loptu u mrežu nakon sjajnog prodora Marka Roga. Hrvatski veznjak probio se između dvojice obrambenih igrača Spezije po desnoj strani, prebacio i vratara te na drugoj stativi idealno poslužio Gabbiadinija kojem nije bilo teško ugurati loptu u mrežu.

Napoli je prošle godine ispao u četvrtfinalu od Intera, a posljednji od pet trijumfa u Kupu Napolitanci su ostvarili prije tri sezone.