TALIJANSKI KUP Mandžukić asistent i strijelac u pobjedi Juventusa

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Talijanski prvak Juventus plasirao se u srijedu u četvrtfinale kupa svladavši kod kuće Atalantu sa 3:2.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić mogao se u strijelce upisati već u 15. minuti, ali pogodio je stativu. Sedam minuta kasnije Mandžukić je glavom odlično spustio za Paula Dybalu, koji je natrčao na loptu i iz voleja zabio prekrasan pogodak. Dybala uzvraća asistenciju Mandžukiću u 34. minuti, a hrvatski napadač ovoga puta ne promašuje.

Konko je u 72. minuti smanjio na 2:1, ali Miralem Pjanić vraća rezultat na dva razlike samo tri minute kasnije sa bijele točke. Konačnih 3:2 postavio je Lath u 81. minuti.

Uz stativu, asistenciju i pogodak Mandžukić, koji je odigrao cijelu utakmicu, upisao je i 42 dodavanja, pet udaraca na vrata Atalante i 12 duela, od kojih je osvojio sedam. Marko Pjaca u igru je ušao u 62. minuti umjesto Dybale.

Juventus će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Milan-Torino.