Talijani i Španjolci na korak od plasmana na Europsko prvenstvo

epa07828478 Spain's Rodrigo Moreno (L) scores the 1-0 lead during the UEFA EURO 2020 group F qualifying soccer match between Spain and the Faroe Islands at El Molinon stadium in Gijon, northern Spain, 08 September 2019.  EPA/ALBERTO MORANTE

EPA/ALBERTO MORANTE

Reprezentativci Italije i Španjolske na korak su od plasmana na Europsko prvenstva 2020. godine. Obje su reprezentacije u svojim skupinama ostvarile šestu pobjedu.

Španjolska je u Gijonu pobijedila Farske Otoke sa 4:0 i vodi u skupini F s maksimalnih 18 bodova. Po dva gola zabili su napadač Valencije Rodrigo (13, 50), te napadač Borussije Dortmund Paco Alcacer (90, 90+3).

Kapetan ‘Furije’ Sergio Ramos upisao se u povijest, dostigavši Ikera Casillasa na ljestvici igrača s najviše nastupa u dresu ‘Furije’. Sada obojica imaju po 167. utakmica u reprezentativnom dresu.

Šestu pobjedu upisala je i Italija u skupini J pobijedivši na gostovanju Finsku sa 2:1. Bila je to jedanaesta uzastopna talijanska pobjeda protiv Finske.

Gosti su stigli do vodstva u 59. minuti golom Cire Immobilea, a izjednačio je iz kaznenog udarca Teemu Pukki u 72. minuti postigaši svoj peti gol u zadnja četiri nastupa. Bio je to jedini finski udarac u okvir talijanskog gola. Šest minuta kasnije škotski sudac Bobby Madden je dosudio kazneni udarac i za ‘Azzurre’ nakon što je Sauli Vaisanen igrao rukom u kaznenom prostoru. Jorginho je bio siguran za novo vodstvo talijanske vrste.