SVJETSKO PRVENSTVO RUKOMETAŠICA U finalu se sastaju Nizozemska i Norveška

EPA/HENNING BAGGER

U finalu Svjetskog prvenstva za rukometašice koje se igra u Danskoj igrat će Nizozemska i Norveška, Nizozemke su u polufinalu u Herningu svladale Poljakinje sa 30-25 (15-8), dok su potom Norvežanke bile bolje od Rumunjki sa 35-33 (27-27, 17-14) nakon produžetka.

Na dosadašnjem 21 SP ni Nizozemska niti Poljska nisu osvojile niti jednu medalju, a niti jedna reprezentacija nema medalju niti s europskih prvenstava, pa je ovo bila jedinstvena prilika za obje ekipe da naprave povijesni rezultat, a u takvoj su se situaciji bolje snašle Nizozemke.

Nizozemkama je dosadašnji najbolji plasman na SP bilo peto mjesto 2005., dok su Poljakinje prije dvije godine bile četvrte.

Norvežanke će pak u nedjelju imati priliku kompletirati sva tri najvažnija naslova, jer su one i aktualne europske prvakinje, te olimpijske pobjednice. U slučaju pobjede u nedjelju po treći će puta postati i svjetske prvakinje.

Rumunje će ostati na jednom naslovu svjetskih prvakinja osvojenom još davne 1962. i to na domaćem terenu.