SVJETSKO KLUPSKO PRVENSTVO Realu naslov nakon produžetaka, hat-trick Ronalda

EPA/KIMIMASA MAYAMA

Nogometaši Real Madrida, aktualnog osvajača Lige prvaka, u nedjelju su u finalu Svjetskog klupskog prvenstva svladali prvaka Azije Kashimu sa 4:2, i to nakon produžetaka.

Real je poveo već u desetoj minuti preko Karima Benzeme. Udarac Luke Modrića obranio je vratar, ali lopta se odbila do Benzeme koji pogađa za vodstvo. Gaku Shibasaki izjednačio je u 44. minuti nakon greške obrane ‘Kraljeva’. Japanci su došli u prednost u 55. minuti preko Shibasakija, ali četiri minute kasnije Ronaldo pogađa s bijele točke za još jedno izjednačenje. Ronaldo svoj drugi pogodak postiže u sedmoj minuti prvog produžetka, a svoj hat-trick realizira u 104. minuti.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić u igri je bio do 106. minute, kada ga je na travnjaku zamijenio kolega iz reprezentacije Mateo Kovačić.

Realu je ovo druga titula svjetskog klupskog prvaka. Prvu je osvojio 2014. godine.