SVJETSKO KLUPSKO PRVENSTVO: Atleticu treće mjesto nakon izvođenja jedanaesteraca

epa05680404 Atletico Nacional's midfielder Alejandro Guerra (C-L) celebrates with his teammate forward Orlando Berrio (C-R) after scoring the team's second goal against Club America during the FIFA Club World Cup Japan 2016 third-place match in Yokohama, south of Tokyo, Japan, 15 December 2016.  EPA/KIYOSHI OTA

Kolumbijski klub Atletico Nacional osvojio je treće mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu koje koje se održava u Japanu nakon što je u nedjelju u Yokohami sa 4-3 pobijedio meksički Club America poslije izvođenja kaznenih udaraca.

Miguel Borja zabio je odlučujući gol za pobjednike Libertadores kupa nakon što su ispustili prednost od dva gola u 90 minuta.

Atletico je poveo nakon šest minuta kada je Meksikanac Miguel Samudio zabio autogol, a onda je u 26. minuti na 2-0 za kolumbijsku momčad povećao Alejandro Guerra.

Club America smanjuje na 2-1 pogotkom Michaela Arroya u 38 minuti, a Oribe Perralta je bio precizan s bijele točke u 66. minuti za Meksikance.

Za igrače Atletica su zadnja tri tjedna bila jako emotivna jer su upravo oni bili momčad koja je u finalu južnoameričkog kupa trebala igrati protiv brazilskog Chapecoensea koji je u zrakoplovonoj nesreći izgubio gotovo sve igrače. U padu zrakoplova u kojem su bili igrači Chapecoensea poginula je 71 osoba  a šest ih je preživjelo i među njima su bila trojica nogometaša. Na tribinama u Japanu su brojni bili kolumbijski navijači od kojih su mnogi mahali zastavama Chapea odavajući počast stradalim nogometašima.

“Proživljavali smo tragediju i razgovarali smo o njoj s igračima. Svi su oni profesionalci, ali tragedije se događaju. Možemo razumjeti bol obitelji igrača Chapecoensea i svi su oni bili u našim mislima dok smo igrali”, kazao je trener Atletica Reinaldo Rueda.

U finalu Svjetskog klupskog prvenstva igraju Real Madrid i japanska momčad Kashima Antlers.