Svjetski kup u Leviju: Vlhova vodi, Leona Popović odlična 14.

epa09593316 Leona Popovic of Croatia in the finish area after the second round of the Women’s Slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup in Levi, Finland, 20 November 2021.  EPA/KIMMO BRANDT

EPA/KIMMO BRANDT

Hrvatska skijašica Leona Popović na pragu je novog odličnog slalomskog rezultata u finskom Leviju, gdje se i u nedjelju održava utrka Svjetskog kupa.

Popović je odlično odradila prvu slalomsku vožnju te se trenutačno nalazi na 14. mjestu i ima zaostatak od 1.46 sekunde za prvom Slovakinjom Petrom Vlhovom.

Podsjetimo kako je u subotu, sa startnim brojem 50, Popović utrku završila na 18. mjestu čime je izjednačila najbolji slalomski rezultat u karijeri. Ovaj put je imala startni broj 30, a nakon agresivne i uglavnom vrlo točne izvedbe u cilj je ušla kao dvanaesta, nakon čega su je prestigle Norvežanka Tviberg i Njemica Aicher.

U subotu je pobijedila Petra Vlhova koja je i nakon nedjeljne prve vožnje na prvom mjestu, a opet joj je najbliža pratnja Amerikanka Mikaela Shiffrin koja zaostaje 18 stotinki. Na trećem mjestu je Švicarska Michelle Gisin s 36 stotinki zaostatka za Slovakinjom.

Zrinka Ljutić nije završila prvu slalomsku vožnju u Leviju, dok se Andrea Komšić nije uspjela ugurati među trideset najboljih (39. mjesto, pola sekunde do ulaska među trideset).

Druga vožnja na programu je od 13.30 sati.