Svjetska prvakinja Barbara Matić izgubila borbu za broncu na  prestižnom džudaškom IJF Grand Slamu u Parizu

21.01.2023,Zagreb - U dvorani Sutinska vrela odrane su finalne borbe Prvenstva Hrvatske u judo-u. Finalna borba do 78 kg : Jakus Nika vs. Barbara Matic.

Dvostruka svjetska prvakinja Barbara Matić poražena je u borbi za broncu na prestižnom džudaškom IJF Grand Slamu u Parizu.

Svjetski broj jedan i prva nositeljica kategorije do 70kg je u borbi za broncu izgubila od Nizozemke Kim Polling.

Gotovo nevjerojatno zvuči podatak kako je ovo bio sedmi poraz 28-godišnje Splićanke u isto toliko borbi protiv 31-godišnje Nizozemke, bivše trostruke europske prvakinje.

Njihov dvoboj je presudila Barbarina diskvalifikacija 23 sekunde prije kraja borbe. Matić je bacila Nizozemku na “wazari”, međutim suci su nakon video pregleda promijenili odluku i diskvalificirali članicu splitskog kluba JK Pujanke.

Broncu je osvojila i Brazilka Ellen Froner, dok je slavila Španjolka Ai Tsunoda Roustant porazivši u finalu Francuskinju Marie Eve Gahie.

Upravo je 21-godišnja Španjolka, svjetska juniorska prvakinja izu 2021. godine u polufinalu zaustavila Barbaru Matić. Na putu do polufinala hrvatska džudašica je pobijedila Njemicu Friederike Stolze, Nizozemku Hilde Jager, te Grkinju Elisavetu Greteltsidou.

Nakon Pariza, idući Grand Prix je u Tel Avivu od 16. do 18. veljače.