Supersport HNL: Za Istru igrao pobjednik Utakmice života, Kocijanu nagrada za upornost

Varazdin 17.07.2022.
SuperSport Hrvatska nogometna liga 1. kolo između Nk Varazdin i NK Slaven Belupo. Na slici Jorgo Pellumbi
foto HINA/ Marko JURINEC /

HINA/ Marko JURINEC /

Prvo kolo nove sezone hrvatskog prvoligaškog nogometa obilježile su „guste“ utakmice, samo je Hajduk pobijedio s više od jednog gola razlike, problemi sa strujom u VAR sobi stadiona u Puli, preokret Dinama, standardne kritike suđenja i razočaravajuća razina produkcije i medijskog praćenja novog vlasnika TV-prava, ali i par zanimljivih igrača koji su imali manje ili veće uloge.

Utakmicu Varaždina i Slaven Belupa odlučio je Mateo Kocijan golom u 49. minuti utakmice. Kocijan je na poluvremenu zamijenio Marka Martinagu a onda u četvrtoj minuti nastavka lijevom nogom s 20-ak metara smjestio loptu u desni kut Olivera Zelenike za 1-0. Tko je Mateo Kocijan? Radi se o 27-godišnjem defenzivnom veznjaku, po potrebi i stoperu, poniklom u Belupovom pogonu međutim kroz gotovo cijeli dosadašnji seniorski staž nogomet je igrao u niželigaškim klubovima Mladosti iz Sigeteca, Borcu iz Imbrioveca i Tehničaru iz Cvetkovca. U Belupu je, suprotno onome što većina portala danas piše, od početka prošle sezone kada je došao iz četvrtoligaša Tehničara. U prvom dijelu prošle sezone je u osam utakmica je skupio 280 minuta a cijeli drugi dio sezone pauzirao je zbog ozljede. Sada se vratio na najbolji mogući način, golom za pobjedu, golom koji mu je došao kao nagrada za upornost. Usput, Belupo je do pobjede došao s čak pet novih igrača u momčadi, debitirali su Josip Mihalić, Seid Behram, Jakov Bašić, Marko Žuljević i Matthias Fanimo. Mora se reći da ih je Zoran Zekić u kratkom vremenu uspio sasvim dobro posložiti.

U pobjedi 2-0 Hajduka nad Istrom u Puli zadnjih nekoliko minuta, od 88., za domaću je momčad igrao Kristijan Kopljar, momak koji je ugovor s klubom iz Pule zaradio kroz nogometni reality show Utakmica života. Kopljar je 20-godišnjak koji igra na krilnim pozicijama,  u mlađim danima je bio član Zagreba, Dinama, Lokomotive, Varaždina, Hrvatskog dragovoljca a prošlu je sezone igrao za trećeligaša Vrapče. Kroz utakmicu života Kopljar je zaradio jednogodišnji ugovor s Istrom, a obzirom da je dobio nekoliko minuta već u uvodnoj utakmici protiv Hajduka, to bi moglo značiti da ga trener Gonzalo Garcia vidi u svojim planovima. Treba reći i da je za Istru igralo ukupno pet U-20 igrača, Barišić, Maurić, Bradarić, Travaglia i Žgomba.