SUPER G U KVITFJELLU Pobjeda Jansruda, Ullrich 41.

EPA/JON OLAV NESVOLD

Norvežanin Kjetill Jansrud pobjednik je super G-ja koji je u nedjelju vožen u Kvitfjellu za Svjetski kup s vremenom 1:32.71, dok je hrvatski skijaš Max Ullrich zauzeo 41. mjesto sa zaostatkom od 3,56 sekundi.

Drugo je mjesto sa 17 stotinki zaostatka zauzeo Austrijanac Vincent Kriechmayr (1:32.88), a treće sa 32 stotinke zaostatka Talijan Dominik Paris ( 1:33.03).

Najviše izgleda za osvajajanje malog kristalnog globusa u ovoj disciplini ima Jansrudov sunarodnjak Aleksander Aamodt Kilde koji je današnju utrku završio kao četvrti. Kilde je s današnjim plasmanom, koji mu je donio 50 bodova, došao, uoči završnice idući vikend u St. Moritzu, do vodeće pozicije u poretku skijaša u super G-ju u kojem ima 335 bodova, dok je Aksel Lund Svindal na drugom mjestu sa 310 bodova. Na trećem je mjestu današnji drugoplasirani Kriechmayr koji ima 298 bodova.