STEVANOVIĆ IZLUDIO NORVEŽANE Hrvatska izborila Olimpijske igre!

Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je u nedjelju uvjerljivom pobjedom nad Norveškom Olimpijske igre u Rio de Janeiru!

Hrvatska je slavila sa 27:21 (14:7) na krilima i danas fantastičnog Ivana Stevanovića, koji je doslovno izluđivao Norvežane. Furiozno su naši rukometaši ušli u utakmicu, Stevanović je zaključao svoja vrata, a prvi su pogodak Norvwžani postigli tek u osmoj minuti, nakon što je izbornik morao odmah na početku pozvati minutu odmora.

Stevanović je u nekoliko navrata obranio nekoliko norveških udaraca u istim akcijama, a Norvežani nisu imali rješenja ni u obrani ni u napadu. Hrvatska je u prvom poluvremenu imala devet golova prednosti, a na odmor se otišlo rezultatom 14-7. U nastavku susreta hrvatska vrsta je mirno zaključila priču izborivši pete olimpijske igre nakon proglašenja hrvatske neovisnosti.

Ivan Stevanović na kraju je skupio 17 obrana, a Pešić je dodao tri. Najbolji hrvatski srtijelac danas bio je Domagoj Duvnjak sa šest golova, a Šebetić, Čupić i Buntić dodali su po četiri. Kod Norvežana najefikasniji su bili Magnus Jondal sa šest i Kristian Bjornesen s pet golova.

Hrvatska je kvalifikacijski turnir u Herningu zaključila s dvije pobjede (Norveška, Bahrain) i porazom od Danske izborivši Rijo gdje će loviti treće zlato nakon Atlante (1996) i Atene (2000). Na posljednjim OI u Londonu ‘kauboji’ su bili treći, dok su u Pekingu (2008) su bili četvrti. Jedine OI na kojima nisu nastupili bile su one u Sydneyju 2000. godine.